שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הוועדה למינוי בכירים אישרה את מינויו של אמיר ירון לנגיד

בהודעת הוועדה נמסר שלא נמצא פגם בטוהר מידותיו של ירון ולא בטוהר המידות שבשיקולים שעמדו בבסיס ההמלצה למנותו לתפקיד. נגידת בנק ישראל היוצאת קרנית פלוג תסיים את תפקידה ביום שלישי, אז ככל הנראה תחליף אותה עד למינוי הרשמי המשנה נדין בודו טרכטנברג. נתניהו: "אני בטוח שירון יוביל את בנק ישראל באחריות"

עמרי מילמן 18:3408.11.18

הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג, אישרה את מינויו של פרופ' אמיר ירון לנגיד בנק ישראל.  מינויו של ירון טעון את אישור הממשלה ולאחר מכן את אישוורו של נשיא המדינה. הנגידה היוצאת קרנית פלוג תסיים את תפקידה ב-13 בנובמבר, יום שלישי הקרוב, אז ככל הנראה תחליף אותה עד למינוי הרשמי המשנה נדין בודו טרכטנברג. ישיבת הממשלה הבאה צפויה להתקיים ב-18 בנובמבר, כך שאין מניעה שהמינויו יושלם לפני החלטת הריבית הבאה שצפויה ב-26 בחודש. בכל מקרה ייתכן והממשלה תקבע ישיבה במועד מוקדם יותר, בין היתר על מנת לאשר את המינוי.

 

 

 

 

בהודעת הוועדה הערב (ה') נמסר: "לצורך בדיקת הנושאים שבתחום סמכותה פרסמה הוועדה בראשות השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג הודעה לציבור לפיה מוזמן כל אדם שבידיו עובדות העשויות, לדעתו, לסייע לבדיקת הוועדה, לפנות אליה לכתובת שנמסרה.

 

"הודעה זו הביאה לשתי השגות על המינוי, שאין עניינן בטוהר המידות. כן קיבלה הוועדה את תשובותיו של פרופ' ירון לשאלון שהכינה ואת קורות חייו, ובנוסף הופיע המועמד בפני הוועדה והשיב לשאלותיה.

 

לצורך גיבוש עמדתה זימנה הוועדה גם את ד"ר קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל היוצאת, ושמעה את דבריה. גם מכתבו של ראש הממשלה אל יושב ראש הוועדה בו פירט את דבריו לגבי המועמד, אף הוא היה לנגד עיניה של הוועדה.

 

לאחר בדיקת כל המידע החליטה הוועדה כי לא מצאה פגם בפרופ' אמיר ירון מבחינת טוהר מידותיו וגם לא מצאה פגם מבחינת טוהר המידות שבשיקולים שעמדו בבסיס ההמלצה למנותו לנגיד בנק ישראל. הוועדה הודיעה על החלטתה לראש הממשלה".

 

פלוג אמרה ל"כלכליסט" כי טרם נפגשה עם הנגיד לחפיפה מאחר וטרם הגיע. "משום שהשינויים התכופים שהיו במועד התכנסות וועדת גולדברג ואי הוודאות סביב ההתחלה של התפקוד שלה, קצת דחו את הגעתו לכאן, אך בהחלט אנחנו מתכננים להפגש, שוחחנו כמה פעמים בטלפון, ויש לי את כל הכוונה לארגן תקופה של חפיפה מסודרת וגם אמרתי לו שאעמוד לרשותו גם אחרי זה, ככל שהוא יצטרך. אני מאוד מאוד מקווה שתהליך המינוי יושלם במהירות".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "אני בטוח שפרופ' אמיר ירון יוביל את בנק ישראל באחריות ויסייע להמשך ההצלחה של כלכלת ישראל". שר האוצר משה כחלון מסר: "ברכות לפרופסור אמיר ירון על אישור מינויו לנגיד בנק ישראל בוועדה למינוי בכירים. נעבוד יחד עם הנהלת בנק ישראל החדשה לטובת המשך שגשוגה של כלכלת ישראל".

פרופ' אמיר ירון פרופ' אמיר ירון צילום: בלומברג, אונ' פנסילבניה

 

 

לפני כחודש, ב-9 באוקטובר, הכריזו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על מינויו של פרופ' אמיר ירון כנגיד החדש שיחליף את קרנית פלוג המכהנת בתפקיד משנת 2013. "כלכליסט" חשף כי פרופ' אמיר ירון צפוי להתמנות והוא הקדים שלושה מועמדים: פרופ' בן ציון זילברפרב, פרופ' אפרים צדקה ופרופ' מריו בלכר.

 

פרופ' ירון בן 54 נשוי ואב לשניים, נולד בישראל והוא בעל אזרחות ישראלית-אמריקאית. הוא מתגורר בארה"ב ב-20 השנים האחרונות. הוא שירת כקצין ביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל. לירון תואר ראשון ושני בכלכלה באוניברסיטת תל אביב, ותואר שני נוסף בכלכלה מאוניברסיטת שיקגו, שבה גם השלים את הדוקטורט שלו ב-1994.

 

כיום משמש ירון מרצה לבנקאות ופיננסים בבית הספר וורטון למינהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה בפילדלפיה. תחומי המחקר שלו הם תמחור נכסים, אסטרטגיות סיכון-תשואה השקעות ומקרו פיננסים ומקרו כלכלה. ירון מכהן גם כנשיא הקרן לקידום המחקר בכלכלה פיננסית וגם כחבר במועצת המנהלים של המרכז למדיניות כלכלית של המרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

ירון שימש בשנים האחרונות כחוקר אורח בבנק המרכזי של פילדלפיה, בבנק ישראל, בבנק המרכזי של ספרד, במכון ללימודי כלכלה בינלאומיים בשבדיה ובקרן המטבע העולמית, וכן כדירקטור בחברת קונטרולארד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x