שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המקטע החדש של כביש 6 בצפון ייפתח לתנועה ב-14 בנובמבר

בשלב הראשון יפתח המקטע הקצר שאורכו 5 ק"מ, והוא כולל מעבר במחלף התלת-מפלסי של תל קשיש ונסיעה על גשר באורך 700 מטר לכיוון צפון מזרח. המקטע השני, שאורכו כ-16 ק"מ, יפתח לתנועה בתחילת 2019

ליאור גוטמן 17:5306.11.18
חברת חוצה ישראל, היא הרגולטור של כבישי האגרה, הודיעה שהמקטע החדש של כביש 6 ייפתח לתנועה לציבור ב-14 בנובמבר. ההחלטה התקבלה לאחר ישיבה בהשתתפות אנשי משרד התחבורה והחשב הכללי שבמשרד האוצר.

 

בשלב הראשון יפתח המקטע הקצר שאורכו 5 ק"מ, והוא כולל בין השאר נסיעה במנהרת יקנעם (1.7 ק"מ). הכביש החדש כולל 3 נתיבים בכל כיוון, מעבר במחלף התלת-מפלסי של תל קשיש ונסיעה על גשר באורך 700 מטר לכיוון צפון מזרח. המקטע השני, שאורכו כ-16 ק"מ, יפתח לתנועה בתחילת 2019, מה שישלים את אורכו של הכביש לכ-190 ק"מ.

 

מחלף תל קשיש בקטע החדש מחלף תל קשיש בקטע החדש

 

 

עלות הבנייה של המקטעים החדשים בצפון נאמדת בכ-2.5 מיליארד שקל כאשר מי שזכה במכרז הבנייה וההפעלה היא חברת שפיר הנדסה, שהקימה חברת בת ייעודית (6 חוצה צפון) שתנוהל על ידי שי לינדנר. כפי שפורסם בכלכליסט הנסיעה שם כרוכה בתשלום כאשר על פי הוראות משרד האוצר הרישום לחלק הצפוני יעשה בנפרד מהזכיין של הכביש הנוכחי. הכביש אמור להגיע בסופו עד לשלומי, כאשר תכנון ראשוני כבר נמצא בעבודה.

 

דני שנבך, מנכ"ל כביש חוצה ישראל, אמר היום ש"הכביש יפתח לתנועה לפני המועד החוזי, כשהוא עומד בכל מבחני הבטיחות והאיכות הנדרשים. אנו ממשיכים במרץ את הקמת המקטע השני אשר יאפשר בקרוב הגעה עד צומת סומך. שני המקטעים יחדיו יקצרו את זמני הנסיעה למרכז, יקלו את הפקקים וישפרו את איכות החיים של תושבי הצפון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x