$
בארץ

מנדלבליט נגד אקוניס: טרפוד מינוי הפרופ' שחתמה על עצומת שמאל - אינו סביר

היועמ"ש ופרקליט המדינה הודיעו לבג"ץ כי סירובו של שר המדע למנות את פרופ' יעל אמיתי למועצת הנגידים של קרן המחקר גרמניה-ישראל, אינו ראוי להגנתם. אקוניס נימק את החלטתו בכך שאמיתי חתמה על עצומה התומכת לסרב לשרת בשטחים

משה גורלי 16:5506.11.18
היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה הודיעו היום לבג"ץ שסירובו של שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס שלא למנות את פרופ' יעל אמיתי לנגידה במועצת הנגידים של קרן גרמניה-ישראל למחקר ולפיתוח מדעי אינו סביר ואינו ראוי להגנתם. כזכור, החליט אקוניס לטרפד את המינוי בשל חתימתה של אמיתי ב-2005 על עצומה התומכת בסטודנטים ומרצים שסירבו לשרת בשטחים.

 

 

 

 

אופיר אקוניס ואביחי מנדלבליט אופיר אקוניס ואביחי מנדלבליט צילום: גיא אסיאג, יריב כץ

 

 

השר ציין שחתימה זו היא הטעם היחיד לפסול את המינוי. בתגובת המדינה, באמצעות מנהל מחלקת הבג"צים עו"ד ענר הלמן, ועו"ד יונתן נד"ב, נאמר, כי החלטת השר חורגת ממתחם הסבירות ואינה ניתנת להגנה מבחינה משפטית, ולפיכך יש מקום בנסיבות העניין להוצאת צו על-תנאי בעתירה. זאת, כיוון שעמדת השר אינה מאזנת בצורה סבירה בין כלל השיקולים הצריכים לעניין בנסיבות הקונקרטיות, באשר השר מעניק משקל מכריע לשיקול אחד - החתימה על העצומה - מבלי לאזנו כנדרש מול יתר השיקולים הרלוונטיים שיש לשקול במקרה זה.

 

עוד צוין בתגובה, כי עמדה זו הובאה בפני שר המדע, אך השר נותר בהחלטתו שלא לאשר את מינויה של פרופ' אמיתי. הבג"ץ הוגש בידי אמיתי וועד ראשי האוניברסיטאות באמצעות עו"ד רחל בן ארי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x