בארץ

בעיכוב של 4 חודשים: תעש תעבור רשמית לאלביט

גורמים המקורבים לנושא אמרו ל"כלכליסט" כי הסיבה לעיכוב היא טכנית ולא מהותית ונובעת מחלופת טיוטות ותיקונים שמעבירים היועצים המשפטיים של הגופים המעורבים בחתימה על מסמכי העברת השליטה

אמיתי גזית 14:2006.11.18

העברת מניות המדינה בתעש מערכות לחברת אלביט תושלם במהלך שבוע הבא, כך מעריכים גורמים במערכת הביטחון.

 

 

 

מדובר בדחייה של 4 חודשים לעומת המועד המקורי שנקבע להשלמת העסקה. בחודש מרץ השנה דיווחה חברת עשות אשקלון, חברת בת של תעש מערכות שנסחרת בבורסה, כי התקבל מכתב ממשרד האוצר לפיו המועד הצפוי למכירת מניות המדינה בתעש לאלביט הוא 1 ביולי 2018, תחזית זו לא התממשה.

 

באוקטובר עדכנה החברה כי קיבלה עדכון ממשרד האוצר לפיו העסקה תושלם ב-1 בנובמבר.

 

גורמים עימם שוחחנו מעריכים כי הסיבה לעיכוב היא טכנית ולא מהותית וכי היא נובעת מחלופת טיוטות ותיקונים שמעבירים היועצים המשפטיים של הגופים המעורבים בחתימה על מסמכי העברת השליטה - אלביט, משרד הביטחון, רשות החברות ומשרד האוצר. על פי אותם גורמים, ההליך קרוב לסיום וכאמור העסקה תחתם סופית בתוך כשבוע.

 

 

מתחם תעש ברמת השרון מתחם תעש ברמת השרון

 

הפרטת תעש ידעה כבר עלויות מורדות, דחיות ועיכובים. היא יצאה לדרך בעקבות החלטת ממשלה שהתקבלה ב-2013, אך המכרז הוקפא ב-2016 למשך קרוב לשנתיים בעקבות בדיקה של מבקר המדינה בעקבות טענות לליקויים בהליך.

 

בחודש מרץ השנה הושלם המשא ומתן בין אלביט למדינה ונקבע כי תעש תימכר בתמורה ל-1.8 מליארד שקל, בנוסף לכך, אלביט התחייבה לפנות את מתחם תעש רמת השרון והעתקת הפעילות בו לרמת בקע שבנגב. עלויות המעבר ימומנו על ידי המדינה, שהתחייבה לשלם לאלביט 1.9 מיליארד שקל עם השלמת המהלך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x