$
בארץ

כחלון: השביתה במשק מיותרת, "אנחנו על סף פתרון המשבר"

שר האוצר התייחס לשביתה הכללית במשק המתוכננת לרביעי: "נושא הבטיחות בבנייה כואב לכולם וכולנו מגויסים לפתור את הבעיה"

צבי זרחיה 16:1905.11.18

שר האוצר משה כחלון אומר כי השביתה במשק שמיועדת להיערך ביום רביעי הקרוב על רקע בעיות הבטיחות בענף הבנייה מיותרת וכי "אנחנו על סף פתרון המשבר".

 

 

 

בהופיעו בצהריים בישיבת סיעתו "כולנו" אמר כחלון, כי "אתמול היתה לי פגישה עם אבי ניסנקורן ואנחנו מנסים להגיע לפתרונות. אני חושב שהשביתה מיותרת, אין טעם לגרום סבל לאזרחי מדינת ישראל. נושא הבטיחות בבנייה הוא בקונצנזוס וכואב לכולם וכולנו מגויסים לפתור את הבעיה. אין מקום לשביתה ואין צורך לשבש את החיים. אנחנו על סף לפתור את המשבר. אני קורא ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בואו נעצור את תהליכי השביתה ונתן את השקט לאזרחי ישראל".

 

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן צילום: יובל חן

 

 

בעניין התוכנית למיגון הצפון אמר כחלון, כי "התוכענית יוצאת לדרך כפי שהתחייבנו, בהיקף של חצי מיליארד שקל ב-2018-19. הסכום מתווסף ל-150 מיליון שקל שניתנו בתחילת השנה. אני רוצה להודות לשר העבודה והרווחה חיים כץ, שר החינוך נפתלי בנט, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הבטחון אביגדור ליברמן ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט על ההירתמות לתוכנית. בשעות אלה כבר משפצים מקלטים עם פתיחה מרחוק ומיזוג, מחזקים מוסדות חינוך ורווחה, והעבודות ילכו ויגברו בזמן הקרוב".

 

כחלון התייחס לתוצאות הבחירות ברשויות המקומיות ואמר: "הרגע סיימנו ישיבת עבודה עם 15 ראשי רשויות שנבחרו מטעם כולנו בבחירות האחרונות. זו מתנה בלתי רגילה למפלגת כולנו שבגיל ארבע הצלחנו להגיע לפריסה ארצית רחבה של ראשי רשויות, סגני ראשי רשויות וחברי מועצה. מה שמאפיין את ראשי הרשויות שלנו זה שהם מנהיגים חברתיים מהפריפריה והמרכז, מהצפון ומהדרום, צעירים וותיקים שבראש מעייניהם טובת התושבים".

 

אשר לרפורמת הסיעוד אמר, כי "הבוקר סגרתי עם שר הרווחה חיים כץ את נושא רפורמת הסיעוד. משבר הסיעוד נמשך שנים ואף אחד לא טיפל בו. לקחנו אותו לידיים כמו הרבה נושאים נוספים. זה לא סוד שקודמינו פחדו לגעת בזה. פחדו להרים אבן ושייצא נחש. אבל אנחנו לא משאירים אבן אחת: בדיור, בחלב, בנכים, בשכר שוטרים. הבעיות הכי קשות לפתחנו ואנחנו פותרים אותן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x