$
בארץ

עוד 60 מיליון שקל למטוס ראש הממשלה, 48 מיליון נוספים לנסיעות לחו"ל

ועדת הכספים תדון מחר גם בבקשה להגדיל ב-14 מיליון שקל את תקציב האבטחה של נתניהו; "הגדלת תקציב הנסיעות - עקב ריבוי טיסות ליעדים מורכבים כגון ארה"ב, רוסיה והודו"

צבי זרחיה 19:2704.11.18

ועדת הכספים צפויה לאשר מחר (ב') את בקשת משרד האוצר להגדיל את התקציב של מטוס ראש הממשלה בנימין נתניהו ב-60 מיליון שקל.

 

הקבינט אישר בסוף 2015 תקציב של 400 מיליון שקל לרכישת מטוס לרה"מ ואיבזורו. כמו כן נקבע תקציב תחזוקה שנתי של כ-30 מיליון שקל. המטוס הגיע לישראל ב-2016, וכעת עובר פעולות השבחה והתאמה לצורכי ראש הממשלה.

  

עוד מוצע בפנייה התקציבית להגדיל ב-48 מיליון שקל את התקציב לנסיעות ראש הממשלה לחו"ל, "עקב הגידול במספר הנסיעות לעומת השנים הקודמות".

 

בדברי ההסבר לפנייה נכתב כי "תגבור תקציב הנסיעות של רה"מ לחו"ל נובע מגידול בעלויות הטיסות, לעומת שנים קודמות שנובע, ממספר רב של טיסות ליעדים מורכבים כמו ארה"ב, רוסיה והודו, וכן מנסיעות שכללו מספר יעדים כמו: גרמניה, צרפת ובריטניה".

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: עמית שאבי

 

כמו כן מוצע להגדיל ב-14 מיליון שקל את תקציב האבטחה של נתניהו בהתאם לקצב הביצוע בפועל. לוועדה הוסבר כי "תקציב האבטחה מיועד לשמש לאבטחת ראש הממשלה בכל האירועים שבהם הוא משתתף מחוץ למשרדו, כמו הקמת מחסומים והעסקת מאבטחים וסדרנים. בנוסף התקציב מיועד לאבטחת המשלחות מחו"ל המגיעות לארץ".

 

באשר לאבטחה נמסר כי "השנה חל גידול של 20%-30% בהשתתפות רה"מ בטקסים ואירועים מחוץ למשרדו ולביתו, ביחס לזמן בניית התקציבים לשנים 2017-8, בשל האירועים לציון 70 למדינה".

 

 

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) מסר בתגובה: "שוב תידרש מחר ועדת הכספים להעביר 60 מיליון שקל עבור מטוס לראש הממשלה, שממשיך להתעסק רק בעצמו. בזמן שקשישים מפגינים בגלל שחיקת הפנסיה שלהם, שאין מספיק כסף בסל התרופות לעוד תרופות מצילות חיים, בשעה שמערכת הבריאות בגרעונות שעשויים להביא לקריסתה ולסגירת מחלקות ושירותים, מוצאים חברי הקואליציה מקורות תקציביים לשיפור תנאי הטיסה של ראש הממשלה. בעיות היום יום משעממות את ראש הממשלה ושוב פעם נדרש הציבור לממן את ההטבות הפרטיות שלו, פעם את שיפוץ הווילה, פעם החזרי מס בגין הוצאות פרטיות והפעם כסף נוסף למטוס עבור ראש הממשלה .הגיע הזמן להגיד לראש הממשלה די, מספיק ולא לאשר כך גחמה פרטית שלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x