$
בארץ

הסתיימו ללא הכרעה דיוני הוועדה להיטלי היצף על המלט

הוועדה שהוקמה באוגוסט בעקבות ההמלצה להטיל היטל על מלט המיובא במחירים נמוכים במיוחד מיוון וטורקיה - לא הצליחה להגיע להכרעה ותתכנס לדיון נוסף

אמיתי גזית 20:2021.10.18

דיוני הוועדה המייעצת להיטלי היצף על המלט הסתיימו ללא החלטה - זאת מאחר שלא היו הסכמות בין חברי הוועדה על ההמלצות. הוועדה תתכנס לדיון נוסף בשבוע הבא. הוועדה אמורה להעביר את המלצתה לשר האוצר ושר הכלכלה באשר לנחיצות היטל על יבואני המלט.

 

 

 

 

הוועדה הוקמה בחודש אוגוסט השנה בעקבות המלצת הממונה על היטלי סחר במשרד הכלכלה, דני טל, להטיל היטל בשיעור של 7.4%-22.8% על יבוא מלט מיוון וטורקיה למשך 5 שנים, כדי להגן על התעשייה המקומית מפני היבוא במחירי היצף.

 

מפעל מלט נשר ברמלה מפעל מלט נשר ברמלה צילום: אריאל שרוסטר

 

ההחלטה של טל התקבלה לאחר חקירה ממושכת שהחלה במאי 2017 בעקבות תלונה שהגישה למשרד הכלכלה חברת מלט הרטוב, בתמיכת חברת נשר, בטענה כי מלט מיובא מטורקיה ומיוון משווק במחירי היצף אשר גורמים לנזק לתעשייה המקומית.

 

היצף הוא כאשר היבואן מוכר מוצר במחיר הנמוך משמעותית ממחירו בשוק המקומי. החשש הוא כי מחירי היצף פוגעים בתעשייה המקומית. בהקשר של המלט החשש המיידי הוא מסגירתו של מפעל מלט הר טוב, והפיכת נשר מפעלי מלט ליצרנית היחידה בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x