$
בארץ

לא רק מסים: כחלון ומנושין דנו גם בשיתופי פעולה בתחום הדיור

שר האוצר משה כחלון נפגש היום עם שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין בירושלים. מנושין הביע נכונות להקמת צוות משותף לעדכון אמנת המס בין המדינות במטרה למשוך יותר משקיעים אמריקאים לישראל. עוד על הפרק: שיתוף פעולה בנושאי התחדשות עירונית ומחקר ופיתוח בתחום בנייה

עמרי מילמן 17:3921.10.18
שר האוצר, משה כחלון, נפגש היום עם שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנושין, במשרד האוצר בירושלים. השניים דנו בנושאי מיסוי וסחר. בנוסף, השניים דנו בושיתופי פעולה בין ישראל לארה"ב התחום הדיור ובפרט בתחום ההתחדשות העירונית והמו"פ. זוהי פגישתם החמישית של השר כחלון והמזכיר מנוצ'ין, שנפגשו בפעם האחרונה בוושינגטון באוגוסט האחרון.

 

ל"כלכליסט" נודע כי נושא אמנת המס החדשה בין שתי המדינות עלתה בפגישה בין השניים, ומנושין הביע נכונות להקים את הצוות המשותף לחידוש האמנה, כפי שנחשף ב"כלכליסט" הבוקר.

 

מחר יתקיים מפגש ה-jedg jedg) US – Israel Joint Economic Development Group) הפגישה השנתית בין משרדי האוצר של ישראל וארה"ב שיתקיים מחר במלון המלך דוד בירושלים. שם צפויות לעלות גם הבעיות באמנת המס שמפריעות לצד הישראלי כבר שנים.

 

 

מימין: כחלון ומנושין היום בירושלים מימין: כחלון ומנושין היום בירושלים צילום: נועם ריבקין פנטון

 

עדכון אמנת המס אמור להביא להקטנת המס על משקיעים זרים ובכך למשוך משקיעים אמריקאים לישראל, להקל על משקיעים ישראלים בארה"ב, ולשים את ישראל על מפתח התחרותיות המיסויית העולמית. אמנת המס הנוכחית נכנסה לתוקף ב-1995 אולם שתי המדינות החלו לעבוד עליה כבר ב-1975, אז התפיסה בישראל הייתה כי משקיעים אמריקאים רבים יגיעו לישראל וירוויחו ממנה, כמדינה מתפתחת עם שיעורי צמיחה גבוהים, ולכן צריך לקבוע שיעור ניכוי מס במקור גבוהים יחסית (כלומר המס שייגבה ממשקיעים אמריקאים על הרווחים שלהם בישראל, יהיה גבוה יחסית). בינתיים היקף המשקיעים הישראלים בארה"ב גדל (ואותם שיעורי מס חלים גם עליהם לאור ההדדיות שבאמנה) וישראל הפכה למדינה מפותחת, כאשר שיעורי המס בשתי המדינות ובעולם ירדו, כך שהאמנה הפכה להיות מכשול עבור עסקאות בין שתי המדינות.

 

למרות היחסים הקרובים בין ישראל לארה"ב אמנת המס בין ישראל לארה"ב נותרה מיושנת למרות בקשות חוזרות מצד ישראל לתקן את האמנה. עד היום טענו האמריקאים בפני גורמים ישראלים כי ישנן מדינות אחרות בעולם שארה"ב מחוייבת לתקן מולן את אמנת המס לפני ישראל, כעת לאור הנכונות של מנושין, נראה כי הגיע תורה של ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x