$
בארץ

קונצרן מאפריקה רוכש את טכנולוגיית השירותים הפיננסיים של טריא

הטכנולוגיה של טריא תהווה הבסיס טכנולוגי למערך השירותים הפיננסיים של הקבוצה מאפריקה, הכולל שירותי תשלומים, אשראי, בנקאות דיגיטלית וביטוח

שירות כלכליסט 21:0217.10.18
עסקה ראשונה לחברת טריא בחו"ל. הקונצרן האפריקאי Aigboje Aig Imoukhuede רוכש את הטכנולוגיה של טריא בעסקה של כ-50 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

החברה האפריקאית היא בבעלות איש העסקים  Tuned Folawiyo המדורג לפי פורבס מספר 2 ברשימת עשירי אפריקה ושותפו Aigboje Aig lmoukhude. הקבוצה מחזיקה בבין היתר בתאגיד הבנק הבינלאומי ACCES , חברת הביטוח MTN, ובחברת הטלקום NAIPEC.

 

הטכנולוגיה של טריא תהווה הבסיס טכנולוגי למערך השירותים הפיננסיים של הקבוצה, הכולל שירותי תשלומים, אשראי, בנקאות דיגיטלית וביטוח. בחירת הטכנולוגיה של טריא התבצעה לאחר בחינה של כלל המערכות של החברה. הפיילוט יחל בימים הקרובים בגאנה וניגריה ויתרחב למדינות נוספות.

 

אייל אלחיאני אייל אלחיאני

 

אייל אלחיאני, מייסד ומנכ"ל טריא שגייסה כבר מיליארד שקל, אמר: "כבוד גדול שקבוצת העסקים הגדולה באפריקה בחרה בטריא ונתנה את האמון בטכנולוגיות ובפוטנציאל שלנו להוביל את המהפכה הפיננסית באפריקה כדי לספק פתרון ליבשת. עסקה זו משתלבת עם החזון של טריא לפתח טכנולוגיה שתאפשר לכל גוף שיש לו נכסים גדולים לייצר תשתית פיננסית להצעת הערך לארגון וללקוח".

 

טריא פעילה בתחום ההלוואות החברתיות P2P. החברה ייצרה פלטפורמת השקעות המבוססת על מודלים פיננסיים ייחודיים שפיתחה. היא הוקמה ומנוהלת על ידי אייל אלחיאני, ורדה לוסטהויז ואסף שלוש.

 

אלחיאני, יוצא אלביט ואיסיטל, שהקים את חברות הסטארט-אפ Wabi ו-App4Reg, ורד לוסטהויז, לשעבר היועצת המשפטית של בנק ישראל ואסף שלוש, יצא 8200 איש סייבר ומנהל פיתוח ותיק. לחברה מטה בראש העין והיא מעסיקה כ-50 עובדים בישראל. לטריא יש מרכזי פיתוח בישראל, בולגריה, אוקראינה וקנדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x