$
בארץ

הבנק הבינלאומי: לא יפוטרו עובדים במיזוג עם אוצר החייל

הבינלאומי התחייב אתמול בוועדת הכספים כי לא ייסגרו סניפים. בנק ישראל יבדוק האם מהלך המיזוג יגרום לפגיעה בתחרות בין הבנקים

צבי זרחיה 08:1517.10.18

בדיון שהתקיים אתמול בוועדת הכספים של הכנסת במיזוג בין הבנק הבינלאומי לבנק אוצר החייל הנמצא בשליטתו, התחייב סמנכ"ל הבינלאומי כי לא יפוטרו עובדים ולא ייסגרו סניפים בעקבות המיזוג.

 

 

 

הוועדה הורתה לבינלאומי להגיע להסכמות עם עובדי אוצר החייל בתוך חודש. במקביל ידווח בנק ישראל לוועדה האם המהלך ייפגע בתחרות בין הבנקים.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר כי "יש לנו שני חששות במיזוגים מסוג זה, הראשון הוא פגיעה בתחרות והשני הוא פגיעה בעובדים".

 

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) ביקר את המפקחת על הבנקים, ואמר כי: "לא ברורה לי המגמה של המפקחת על הבנקים שמצהירה שהיא רוצה להרחיב את האפשרות להקמת בנקים קטנים ודרישת ההון מהם נמוכה מאוד, ומצד שני היא מאפשר רכישת בנקים קטנים על ידי בנקים גדולים".

 

 

סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי צילום: אוראל כהן

 

אלעד מקדסי מרשות ההגבלים העסקיים אמר כי מדובר במיזוג של חברה־בת עם חברה־אם, ולא צריך פיקוח של רשות ההגבלים לפי החוק במקרה כזה".

ינון שויקה, סמנכ"ל הבנק הבינלאומי הסביר שהנהלת הבנק החליטה על מיזוג תוך שמירה מלאה של זכויות העובדים, בלי לפגוע בסניפים ובלקוחות. "אני מוכן להתחייב שאף סניף לא ייסגר כתוצאה מהמיזוג, לא יהיו פיטורים, כמה עשרות עובדים יפרשו בחבילות פרישה מרצון מכובדות", אמר שויקה. "העובדים ירוויחו כשיעברו להסכם העבודה של הבינלאומי שהוא טוב יותר, הם יעבדו פחות 6 שעות ואפשרויות הקידום שלהם גדלות מאוד".

 

מוטי סידי מבנק ישראל מסר לוועדה כי "כרגע אנו לא רואים מניעה למיזוג. אנו לא רואים פגיעה בתחרות ולא צפויה סגירת סניפים. למיטב הבנתי בסמכותנו לומר שאנחנו לא מאשרים מיזוג, אבל ענייני עובדים אינו בשיקולים שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x