$
בארץ

התנאי של מיקי גנור: דורש לקבל עשרות מיליונים שתקועים בחו"ל

חשיפה: חתימתו של מיקי גנור על הסכם עד מדינה בפרשת הצוללות הכניסה אותו לרשימה שחורה של מערכת הבנקאות העולמית. התוצאה: הוא אינו יכול להשתמש בעשרות מיליוני השקלים שהוא מחזיק בחו"ל. לכן הוא דורש לפתוח את ההסכם

אלי סניור 10:4716.10.18
פרסום ראשון: עד המדינה בפרשת הצוללות (תיק 3000), מיקי גנור, מחזיק עשרות מיליוני שקלים בבנקים בחו"ל – אך אינו יכול להשתמש בכסף בשל מעורבותו בפרשה.

 

אתמול נחשף ב־ynet שגנור, ששכר באחרונה צוות הגנה חדש, מתכוון לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עימו אם תנאי העסקה לא ישופרו. לפי הסכם עד המדינה גנור יעיד על פרשת השוחד ובתמורה העונש שייגזר עליו יהיה שנת מאסר אחת וקנס של עשרה מיליון שקלים. אלא שכעת דורש גנור לפתוח מחדש את ההסכם. סלע המחלוקת: עשרות מיליוני שקלים ששייכים לו ושתקועים בבנקים בחו"ל.

 

 

 

תזכורת: מיקי גנור, שהיה נציג חברת טיסנקרופ הגרמנית בישראל, נעצר עם פתיחת החקירה בפרשת הצוללות לפני כשנתיים, בחשד ששיחד עובדי ציבור בכירים, בהם המשנה לראש המטה לביטחון לאומי לשעבר אבריאל בר־יוסף ומפקד חיל הים לשעבר, אלוף (מיל') אלי מרום (צ'ייני). בנוסף הוא נחשד שפעל בשותפות עם מקורבי ראש הממשלה, עורכי־הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, כדי לקדם את עסקת רכישת כלי השיט והצוללות מהחברה הגרמנית.

 

מיקי גנור מיקי גנור צילום: תומריקו

 

 

כעת מתברר שעם חתימתו של גנור על הסכם עד המדינה הוא הוכנס למעין רשימה שחורה שקשורה למערכות הבנקים בעולם. כתוצאה מכך הוא אינו יכול למשוך את סכומי העתק, בסך עשרות מיליוני שקלים, שהוא מחזיק בבנקים בקפריסין ובאוסטריה.

 

למעשה, גנור נמצא במלכוד: מצד אחד, הבנקים בחו"ל דורשים ממנו להוציא את הכסף, אך מנגד הוא אינו יכול להעביר את הכסף לישראל כי גם הבנקים בארץ אינם מעוניינים להסתבך ברשימות השחורות של רשויות הבנקאות העולמית.

 

גנור כבר העלה את הסוגיה הזאת בעבר וקיבל מהפרקליטות ומהמשטרה מסמך שבו נאמר כי אין להם כל התנגדות שישתמש בכספו. אלא שהמסמך, שהוגדר כ"פרווה", אינו חד ונחרץ מספיק, כך שהוא אינו מספק את הבנקים וגנור נותר בינתיים ללא עשרות המיליונים. "גם העניין הכספי וגם העובדה שעבר כל כך הרבה זמן מאז חתימת ההסכם הביאו את גנור לפינה", הסבירו אתמול גורמים שמעורים בפרשה.

 

אמש דווח בחדשות 2 שהמשטרה מתכוונת להמליץ לפרקליטות על העמדתם לדין של רוב החשודים בתיק. על פי הדיווח, חוקרי המשטרה הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד החשודים - דוד שמרון, עורך דינו לשעבר וקרוב משפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו; אבריאל בר־יוסף, לשעבר מ"מ ראש המועצה לביטחון לאומי; אליעזר צ'ייני מרום, לשעבר מפקד חיל הים; ודוד שרן, לשעבר ראש הסגל ומנהל לשכת ראש הממשלה - וימליצו להגיש נגדם כתבי אישום לצד כמה מומלצים נוספים במעורבות פחותה. עוד נאמר בדיווח שהמשטרה לא צפויה להמליץ על העמדתו לדין של עו"ד יצחק מולכו, יועצו הבכיר של ראש הממשלה נתניהו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x