$
בארץ

דו"ח הבודקת החיצונית בפוקס: "לא היו אירועי הטרדה מינית בחברה"

הבודקת, השופטת בדימוס אורנית אגסי, מונתה בעקבות עדויות אנונימיות שפורסמו בערוץ 10 ולפיהן הראל ויזל, מנכ"ל פוקס ומבעלי השליטה בה, הטריד מינית כמה נשים; היא לא נפגשה עם המתלוננות

אורנה יפת 21:0814.10.18

חברת פוקס מדווחת הערב כי הבודקת החיצונית, השופטת בדימוס אורנית אגסי, סיימה את בדיקת הטענות להטרדה מינית, לכאורה, על ידי מנכ"ל החברה הראל ויזל, וכי לא מצאה שהיו אירועי הטרדה מינית בחברה. "בסיכום הדו"ח קבעה הבודקת שלא מצאה כי היו אירועי הטרדה מינית בחברה על ידי בכירי החברה ומנכ"ל החברה, כי החברה מתנהלת בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני ויעיל וכי לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה בהקשרים האמורים לעיל", כך מדווחת פוקס לבורסה. תהליך הבדיקה שביצעה השופטת אגסי כלל פגישות עם עובדים ועובדות בחברה, בכירים, מנכ"ל החברה, ובדיקת נהלי החברה. החברה איננה חושפת את דו"ח הבדיקה.

 

 

 

השופטת בדימוס מונתה כבודקת חיצונית לבדיקת טענות אנונימיות שהושמעו בחדשות ערוץ 10 כלפי מנכ"ל החברה, הראל ויזל, והחברה עצמה, שנוגעות להטרדה מינית ואווירה סקסיסטית בחברה. במסגרת הבדיקה אף נערכה פגישה עם הכתב רביב דרוקר, שפירסם את הטענות מצד אותן נשים אנונימיות שטענו כי הוטרדו על ידי המנכ"ל.

הראל ויזל הראל ויזל צילום: עמית שעל

 

הבודקת לא נפגשה עם המתלוננות, שבחרו שלא להיחשף, וגם לא הגישו תלונה רשמית על הטרדה. בתשובה לשאלות "כלכליסט" האם במסגרת הבדיקה השופטת פנתה למתלוננות, והאם ואילו צעדים נעשו על ידי החברה והשופטת על מנת להגיע ולדבר עם המתלוננות, ענתה החברה: "פוקס הביאה את תמצית דוח הבודקת, דוח עצמאי שהוכן על ידה. כפי שכתוב בדיווח לבורסה, השופטת פנתה לרביב דרוקר וביקשה להגיע למתלוננות באמצעותו. הדיווח מפרט כי במקביל לפניה לדרוקר, ביצעה השופטת בדיקה מקיפה בחברה עצמה".

 

 

בדיווח לבורסה נכתב, "החברה מודיעה בזאת כי הבודקת השלימה את תהליך הבדיקה והגישה את דו"ח הבדיקה, מסקנותיה והמלצותיה לוועדת הביקורת. במסגרת הדו"ח, פירטה הבודקת באריכות את תהליך הבדיקה המקיף, אשר בוצע על ידה באופן עצמאי ובהתאם לשיקול דעתה המוחלט ותחת חיסיון. תהליך הבדיקה כלל, בין היתר, פגישות עם עובדות ועובדים בחברה על פי החלטתה, לרבות בכירות ובכירים בחברה ומנכ"ל החברה, וכן בדיקה של נהלי החברה והתנהלותה בקשר עם כלל הטענות שהופנו כלפי מנכ"ל החברה, בכירי החברה והחברה עצמה.

 

"במסגרת הדו"ח, ציינה הבודקת כי נקטה בצעדים ופעלה לשם מתן הזדמנות למתלוננות ככל שישנן לפנות אליה, ובמסגרת זו, אף נפגשה עם רביב דרוקר לצורך בירור טענות, אשר נותרו אנונימיות.

 

"בסיכום הדו"ח קבעה הבודקת שלא מצאה כי היו אירועי הטרדה מינית בחברה על ידי בכירי החברה ומנכ"ל החברה, כי החברה מתנהלת בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני ויעיל וכי לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה בהקשרים האמורים לעיל".

 

עוד מדווחת החברה כי ועדת הביקורת, ולאחריה דירקטוריון החברה, קיימו דיון בדו"ח ולאחריו אימצו את מסקנות הדו"ח. "הדירקטוריון מייחס חשיבות רבה לנושא מניעת הטרדה מינית והנחה את הנהלת החברה להמשיך לפעול על מנת להבטיח סביבת עבודה מכבדת ובטוחה", נמסר מהחברה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x