$
בארץ

פרסום ראשון

בנק ישראל מארגן כנס פרידה מפלוג; בין האורחים: סטנלי פישר והנגיד של ברזיל

בבנק ממשיכים את המסורת בה פצח הנגיד הקודם, ובמקום מסיבת פרידה מארגנים כנס שאליו יגיעו כלכלנים בכירים מכל העולם. בין המשתתפים: הכלכלן הראשי של ה-OECD, נגיד הבנק המרכזי של ברזיל וסטנלי פישר

אדריאן פילוט 12:1314.10.18

בנק ישראל מארגן לנגידת בנק ישראל היוצאת, קרנית פלוג, כנס פרידה במסגרתו תגיע "רכבת אווירית" הכוללת לא מעט אורחים מכובדים מחו''ל, כך נודע ל"כלכליסט".

בין האורחים, סגן נשיא הפד ונגיד בנק ישראל לשעבר, סטנלי פישר, נגיד הבנק המרכזי הברזילאי, אילן גולדפיין והכלכלן הראשי של ארגון ה-OECD, לורנס בון. עוד יגיעו במיוחד לכבד את פלוג הנגיד הצ'כי ג'ירי רוסק והמשנה לנגיד השוודי, מרטין פלודן. גם נגיד בנק ישראל לשעבר, יעקב פרנקל, והכלכלן הראשי של בנק ישראל, נתן סוזמן, ישתתפו במושבים.

 

סטנלי פישר, שכיהן בתפקיד הנגיד לפני פלוג, היה הראשון לארגן כנס עם אורחים מכובדים רבים מחו''ל לרגל עזיבתו. אז התקיים האירוע במוזיאון ישראל והפעם האירוע יתקיים במכון ון ליר.

 

בין הנושאים בהם ידונו משתתפי הפאנלים המרכזיים בכנס: אי שיוויון, תפקידו של בנק ישראל כיועץ כלכלי של הממשלה ומס הכנסה שלילי (מענקי העבודה). מדובר בנושאים רגישים שהעמידו את פלוג בלב עימותים עם שני קברניטי המשק - ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון, שניהם לא צפויים לשאת דברים בכנס.

 

הכנס ייערך ברביעי בנובמבר, מהשעה 9:00 בבוקר ועד 16:00 אחה"צ. חלק מהמוזמנים כבר הביעו פליאה על הצורך באירוע ראוותני ותהו האם לא ניתן היה להסתפק במשהו מצומצם יותר, קצר יותר וחסכוני יותר.

 

 

פלוג. כנס פרידה במכון ון ליר פלוג. כנס פרידה במכון ון ליר צילום: בלומברג

 

 

סטנלי פישר. היה הראשון שארגן כנס רב משתתפים מחו"ל במקום מסיבת פרידה סטנלי פישר. היה הראשון שארגן כנס רב משתתפים מחו"ל במקום מסיבת פרידה צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x