$
בארץ

שני עובדים ברמ"י נעצרו בחשד לקבלת שוחד; מעצר העובדת הוארך ב-6 ימים

העובדים גבר ואישה, הדליפו מידע פנימי רגיש לגבי קרקעות לשלושה מעאכרים - אחד מהם בעלה של האשה שנעצרה. המעאכרים פנו לבעלי הקרקעות ונתנו להם טיפ לגבי הליכים הקשורים לקרקע בתמורה לעמלה. בסך הכל נעצרו 7 חשודים

תומר גנון 18:3610.10.18

המשטרה עצרה הבוקר (ד') 7 חשודים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, גילוי בהפרת חובה וכן קשירת קשר לביצוע פשע. בין העצורים 2 עובדים ברשות מקרקעי ישראל. לפנו ערב בית משפט השלום בראשל"צ האריך ב-6 ימים את מעצרה של עובדת רשות מקרקעי ישראל שנעצרה הבוקר. בעלה שוחרר למעצר בית של תשעה ימים. מעצרו שלו חשוד נוסף, עו"ד לשעבר, שעל פי החשד שימש כמעאכר, הוארך גם כן ב-6 ימים.

 

 

 

 

על פי החשד, העובדים פעלו לכאורה במסגרת תפקידם וקיבלו כספי שוחד תמורת מסירת מידע שלא כדין וזאת על מנת לקדם תועלתם של אחרים בניגוד לחוק. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

 

על פי החשד בפרשה שנחקרת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) שבלהב 433, שני העובדים ברמ"י, גבר ואישה, הדליפו מידע פנימי רגיש לגבי קרקעות לשלושה מעאכרים - אחד מהם בעלה של הבכירה שנעצרה. המעאכרים פנו לבעלי הקרקעות ונתנו להם טיפ לגבי הליכים הקשורים לקרקע בתמורה לעמלה. בהמשך פנו בעלי הקרקעות לשני עורכי דין שייצגו אותם בהליכים מול הרשות. הבכירים ברמ"י שהדליפו מידע קיבלו על פי החשד שוחד כספים וכן טובות הנאה נוספות. בחלק מהמקרים הם דרשו עמלה מתוך הכספים שקיבלו המאכרים .

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר, ״במסגרת חקירה של משטרת ישראל נעצרו שני עובדים באגף של אחד המרחבים. נעמיד לרשות המשטרה כל מידע שיידרש. מעבר לכך לא ניתן להרחיב״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x