$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון - פרופ' אמיר ירון ימונה לנגיד

ירון מקדים שלושה מועמדים: פרופ' בן ציון זילברפרב, פרופ' אפרים צדקה ופרופ' מריו בלכר. ירון הוא יליד ישראל ואזרח ישראלי-אמריקאי שחי בארה"ב ב-20 השנים האחרונות. כיום הוא משמש מרצה לבנקאות ופיננסים בבית הספר וורטון למינהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה

גולן חזני ועמרי מילמן 12:3909.10.18
אם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון, כפי שהיתה במינוי ראש המוסד למשל, הרי שאמיר ירון הוא המינוי המפתיע שעליון צפויים להודיע בעוד שעה וחצי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון לתפקיד נגיד בנק ישראל במקומה של קרנית פלוג.

 

 

 

ירון מקדים שלושה מועמדים: פרופ' בן ציון זילברפרב, פרופ' אפרים צדקה ופרופ' מריו בלכר.

 

ירון הוא יליד ישראל ואזרח ישראלי-אמריקאי שחי בארה"ב ב-20 השנים האחרונות. הוא בן 54 בעל תואר ראשון ושני בכלכלה באוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר שני נוסף בכלכלה מאוניברסיטת שיקגו, שבה גם השלים את הדוקטורט שלו ב-1994. כיום משמש ירון מרצה לבנקאות ופיננסים בבית הספר וורטון למינהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה בפילדלפיה. את הדוקטורט עשה אצל לארס פיטר האנזן, חתן הנובל ב-2013.

  

פרופ' אמיר ירון פרופ' אמיר ירון צילום: savage.wharton.upenn.edu

 

תחומי המחקר של פרופ' ירון הם תמחור נכסים, אסטרטגיות סיכון-תשואה השקעות ומקרו פיננסים ומקרו כלכלה. ירון מכהן גם כנשיא הקרן לקידום המחקר בכלכלה פיננסית וגם כחבר במועצת המנהלים של המרכז למדיניות כלכלית של המרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

ירון הוא גם מנהל-משותף בתחום שוקי הון ב- National Bureau of Economic Research מ-2012 ועד היום. היה פעיל ב-NBER לאורך שנים מאז 1999. זה מכון מחקר פרטי חשוב שעוסק במחקר מקרו-כלכלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x