$
בארץ

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה כללי במשק בשל תאונות העבודה

הסיבה לטענת ההסתדרות, זלזול והפקרות בחיי האדם העובד בכל הנוגע לסוגיית הבטיחות בעבודה ושלמות גופם ובריאותם של העובדים במקומות עבודתם.

שירות כלכלסיט 18:2608.10.18

חברי בית נבחרי ההסתדרות אישרו הערב (ב') את בקשתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק בנושא הבטיחות בעבודה. ההכרזה מגיעה בהמשך לאישור הסכסוך אתמול על ידי חברי הנהגת ההסתדרות ועל ידי הוועדה לתיאום וביצוע.

 

 

 

ברקע למאבק שמובילה ההסתדרות, ההפקרות הנמשכת בכל הנוגע להזנחת תחום הבטיחות בעבודה בכלל המשק בישראל, ובייחוד לנוכח המספר ההולך וגובר של ההרוגים והפצועים בתאונות בענף הבנייה. רק מתחילת 2018 נהרגו 31 איש ונפצעו קשה למעלה מ-100 עובדים.

 

תאונת עבודה קריסה באתר בנייה בפתח תקווה (ארכיון) תאונת עבודה קריסה באתר בנייה בפתח תקווה (ארכיון) צילום: דוברות כבאות והצלה

 

 

 

העילה המרכזית בגינה הוכרז הסכסוך הינה התופעה החמורה של זלזול והפקרות בחיי האדם העובד בכל הנוגע לסוגיית הבטיחות בעבודה ושלמות גופם ובריאותם של העובדים במקומות עבודתם. מתחילת 2018 נהרגו 31 איש בתאונות עבודה ונפצעו קשה למעלה מ-100 עובדים.

 

ההצבעה בהסתדרות היום ההצבעה בהסתדרות היום צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

נזכיר כי כבר לפני כחודשיים התריע יו"ר ההסתדרות ניסנקורן כי אם תימשך ההתעלמות מצד הגורמים הממשלתיים והמעסיקים ולא ייעשה צעד משמעותי ומשנה מציאות של ממש לצמצום נגע הפגיעות בעבודה - בייחוד בענף הבניין ובנפילות מהגובה - ההסתדרות תכריז ותפעיל סכסוך עבודה כללי במשק לאחר החגים. משתמה תקופת החגים ומשלא הוצעו צעדים אופרטיביים מצד המדינה והמעסיקים לתיקון הנושא, החליט ניסנקורן לקדם את אישור ההכרזה על הסכסוך ולהביאו לידי הצבעה במוסדות ההסתדרות.

 

ההסתדרות דורשת להגיע להסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית מול כלל הגורמים הרלבנטיים, לשם שמירה והגנה על זכותם הבסיסית של העובדים לעבודה בטוחה במקומות עבודתם.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר: "הקטל ומספר הפצועים הגדל של העובדים הנפגעים במהלך עבודתם לא יכול להימשך. זו בעיה לאומית שהמדינה מוכרחה להתעורר ולשים לה באופן מיידי סוף". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x