$
בארץ

אפי נוה: "אם החקירה לא תסתיים – לא אשתתף בישיבה הבאה של הוועדה לבחירת שופטים"

יו"ר לשכת עורכי הדין כתב בפוסט בפייסבוק על החשדות, לפיהם ניסה לסייע לאישה שהיתה איתו להיכנס לישראל מבלי להחתים את דרכונה: "רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים, אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב". מועד הכינוס הבא של הוועדה הוא ב-23 בנובמבר

ענת רואה ותומר גנון 10:2308.10.18

יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נוה הודיע לפני זמן קצר כי אם החקירה בעניינו לא תסתיים עד הישיבה הבאה של הוועדה לבחירת שופטים, המתוכננת להתקיים ב-23 בנובמבר, הוא לא ישתתף בה.

 

 

 

נוה נחקר בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירה על חוק הכניסה לישראל. החשד הוא שניסה לסייע לנוסעת להיכנס לישראל מבלי להציג את דרכונה. ככל הידוע, האישה ישראלית ולא היתה מניעה חוקית מכניסתה לישראל, ומדובר בחשדות לעבירות של קבלת דבר במרמה ועל חוק הכניסה לישראל.

 

 

נוה פרסם היום (ב') פוסט בפייסבוק ובו כתב: "מטבע הדברים בעוד החקירה תלויה ועומדת לא אוכל להתייחס לגופה. עם זאת, לאור מחול השדים שמתחולל סביבי בימים האחרונים, מצאתי לנכון להבהיר את המובן מאליו: אם תיק החקירה נגדי יהיה תלוי ועומד עד ה-23.11, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה".

 

נוה המשיך וכתב כי "רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים, אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב. זוהי שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם למיניהם".

 

אפי נוה אפי נוה צילום: עמית שעל

 

 

 

נוה סיכם כי הוא "סמוך ובטוח שבתום התהליך יבוא תיק החקירה לסגירה ואז גם אפרוש בפניכם את הסיפור המלא שיגלה תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת בימים אלה בכלי התקשורת. אלה לא ימים קלים עבורי אך אני בטוח שבזכות תמיכתכם אעבור אותם מחוזק".

 

מתגובת שרת המשפטים איילת שקד שנמסרה אתמול ל"כלכליסט" עולה כי כי המשרד בראשותה יגבש את עמדתו לגבי השעיה אפשרית של נוה מהוועדה לבחירת שופטים לאחר שתסתיים החקירה הפלילית נגדו, ובטרם תתכנס הוועדה שוב. "בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים", נמסר בתגובת שקד ל"כלכליסט", "בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של נוה בישיבת הוועדה הקרובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x