בארץ

התפתחות בפרשת השוחד בתע"א: עובדים נחקרים בחשד לקבלת שוחד

המשטרה חוקרת עובדים בחברה בחשד שנענו להצעת שוחד שקיבלו מספקי חלפים בתמורה לזכייתם במכרזים

תומר גנון 16:1507.10.18

התפתחות בפרשת השוחד בתע"א: המשטרה חוקרת עובדים בחברה בחשד שנענו להצעת שוחד שקיבלו מספקי חלפים בתמורה לזכייתם במכרזים. על פי מקורב לחקירה, לא מדובר בעובדים בדרגות בכירות.

 

 

 

בשבוע שעבר נעצרו בעל מפעל החלפים ממרכז הארץ ובנו, בחשד שהבטיחו לעובדים בתע"א אחוזים מכל עסקה שאלה יטו עבורם. האב ובנו יובאו מחר להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשל"צ. שמם אסור בשלב זה לפרסום.

 

עובדים בתע"א (אין קשר בין המצולמים לכתבה) עובדים בתע"א (אין קשר בין המצולמים לכתבה) צילום: תעשייה אווירית

 

"מדובר במי שעל פי החשד שיחד עובד התעשייה האווירית על מנת לקדם אינטרסים כלכליים שלו", כתב השופט גיא אבנון בהחלטתו מהשבוע שעבר להאריך את מעצרו של האב ב-6 ימים. "עיינתי בחומרי החקירה וקבעתי שיש חשד סביר הקושר את החשוד באופן משמעותי יותר. הונחה לפני רשימה ארוכה של פעולות חקירה".

 

על פי הודעת המשטרה, הבוקר פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בשלב ב' של חקירה גלויה על תהליכי רכש בחברות ביטחוניות. החקירה מתנהלת בשיתוף עם הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב) ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

מתע"א נמסר: "התעשיה האוירית מברכת על בדיקת המשטרה, שהחלה ביוזמת החברה. נמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ולעשות את כל הנדרש על מנת להבטיח את מיצוי הבדיקה ונקיטת כל פעולה שתתחייב ממנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x