שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הפתרון ששוקל האוצר לפנסיה: פיצוי למבוטחים אם יעלה גיל הפרישה לנשים

ל"כלכליסט" נודע כי הפתרון שנשקל הוא כי חוסכים שתקוצץ להם הקצבה בעקבות האיזון האקטוארי יפוצו רטרואקטיבית במידה ויעלה גיל הפרישה בהמשך, ובעקבותיו יבוטל הגירעון בהיקף של 250 מיליון שקל בשנה וגם הצורך בקיצוץ

עמרי מילמן 08:4104.10.18

התעלמות מטרידה מצידו של שר האוצר משה כחלון קיימת לגבי העלאת גיל הפרישה לנשים.

 

 

 

הסוגיה התפוצצה שוב בחג הסוכות לאחר שכחלון הכריז שלא יאפשר פגיעה במבוטחים בקרנות הפנסיה הוותיקות. הפגיעה צפויה להתרחש בגלל הצורך לבצע איזון אקטוארי - קיצוץ של 1,000 שקל לשנה בפנסיות - מאחר והקרנות התבססו על העלאת גיל הפרישה לנשים ל־64. אלא שכחלון מסרב לקדם את החקיקה בנושא למרות המלצות חד־משמעיות של הצוות שהקים לפני שנתיים, בשל חשש מביקורת מצד חברות כנסת, ובעיקר אורלי לוי אבקסיס שמאיימת עליו בסקרים.

 

 

שלט פרשום של משה כחלון שלט פרשום של משה כחלון צילום: עמית שעל

 

ל"כלכליסט" נודע כי פתרון שנשקל כעת במשרד האוצר וברשות שוק ההון לבעיה שנוצרה, הוא כי חוסכים שתקוצץ להם הקצבה בעקבות האיזון האקטוארי יפוצו רטרואקטיבית במידה ויעלה גיל הפרישה בהמשך, ובעקבותיו יבוטל הגירעון בהיקף של 250 מיליון שקל בשנה וגם הצורך בקיצוץ.

 

הבעיה התעוררה למעשה לאחר שחלק מהחוסכים החלו לדרוש למשוך את החסכונות שלהם כבר עכשיו כדי להימנע מהקיצוץ שאמור להיכנס לתוקף ביוני 2019.

רשות שוק ההון אישרה לקרנות הוותיקות להחיל את הקיצוץ כבר עכשיו למי שמנסה להימנע ממנו דרך משיכת הכספים, כדי שלא להשית אותו באופן לא שוויוני על יתר המבוטחים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x