שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נכים הפגינו, מחלף השלום וצומת עזריאלי נחסמו לשלוש שעות

פעילי קבוצת המחאה "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו את צומת קפלן-דרך בגין בתל אביב. מהמשטרה נמסר כי בשל ההפגנה נחסמו העלייה מנתיבי איילון למחלף השלום והירידה ממנו. קודם לכן חסמו כניסת כלי רכב לחניון קריית הממשלה הסמוך

ynet 11:1803.10.18
המשטרה ממשיכה לחסום את העלייה מנתיבי איילון למחלף השלום בתל אביב ואת הירידה ממנו בגלל הפגנת 15 פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" בצומת קפלן-דרך בגין בתל אביב. קודם לכן חסמו הבוקר (יום ד') המפגינים את כניסת כלי רכב לחניון קריית הממשלה הסמוך. החסימות החלו בשעת עומס באזור הזה, הסובל ממילא מפקקים רבים.

 

הנכים, שדורשים את העלאת קצבאות הנכות לגובה שכר המינימום, טוענים כי המאבטחים נהגו כלפיהם באלימות. גם עם חלק מהנהגים התפתחו עימותים מילוליים. אייל כהן, מוביל הקבוצה, אמר כי "היום עוד ארוך", בהתייחס לכוונותיהם של הנכים בשעות הקרובות.

 

 

 

מהמשטרה נמסר כי הרחובות החסומים לתנועה עקב ההפגנה הם רחוב קפלן מרחוב אבן גבירול עד דרך מנחם בגין, דרך מנחם בגין לצפון ולדרום, גבעת התחמושת מרחוב יגאל אלון עד דרך מנחם בגין (צומת עזריאלי) והעליות למחלף השלום בנתיבי איילון מצפון ומדרום.

 

 

אחת המוחות, צעירה נחמיאס, אמרה: "אין לנו ברירה, הממשלה מרושעת וזדונית כלפינו במשך תקופה כל כך ארוכה וגנבה את הכסף שלנו. לא טוב לנו להיות פה אבל הגיע הזמן שהממשלה תחזיר את הכסף שמגיע לנו. עבדנו ושילמנו מהיום שנולדנו ביטוח לאומי. הלוואי ויכולנו להמשיך לעבוד. אני לא יודעת מה זה יעשה למי שעומד בראש הממשלה, זו אטימות, אבל נמשיך לעשות את הפעולות כי אין לנו ברירה. כל עוד לא יושבים ומדברים איתנו על הכסף שמגיע לנו."

 

מחאת הנכים, הבוקר מחאת הנכים, הבוקר צילום: "הנכים הופכים לפנתרים"

 

 

"לא נותנים לנו לחיות בכבוד, אז אין לנו ברירה אלא לחזור לכבישים ולפגוע בציבור", הוסיף משה גרוס. שחף עפרה אמרה כי "רוצחים את הנכים בדם קר, יום יום. אנחנו לא נפסיק את המאבק. עד שהממשלה הזאת תתחלף. יש עוני במדינה ואנשים רעבים לפת לחם".

 

הנכים מוחים מזה כשנה וחצי על גובה הקצבה הבסיסית, שלא עודכנה מאז 2002, עד לחוק שעבר לפני כשמונה חודשים בכנסת והעלה אותה ל-3,270 שקל. עד שנת 2022 צפויה הקצבה לעלות בפעימה נוספת ל-3,700 שקל בחודש. קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" דורשת להשוות את הקצבה לשכר המינימום – 5,300 שקל בחודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x