שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ערן חיימוביץ' הוא המנכ"ל החדש של תשתיות נפט

מנכ"ל פניציה עד 2016 יחליף את ציון פת שפרש. חיימוביץ' נכנס לתש"ן בתקופה מאתגרת פיננסית

ליאור גוטמן 07:5002.10.18

דירקטוריון חברת תשתיות נפט (תש"ן) הממשלתית, בראשות היו"ר משה קלצ'ין, בחר לפני כמה ימים בערן חיימוביץ' כמנכ"ל החברה החדש, כך נודע ל"כלכליסט". חיימוביץ' נבחר פה אחד ולאחר פרישה מסיבות אישיות של המנכ"ל הנוכחי ציון פת. פת נבחר לתפקיד באמצע 2018, אולם לא הספיק להיכנס אליו בפועל. לדברי גורמים בתש"ן, לאחרונה הסיר פת את כוונתו להתמנות, מה שהוביל לבחירת חיימוביץ'.

 

יו"ר הדירקטוריון קלצ'ין, שעמד גם בראש ועדת האיתור, הדגיש שהאתגר המשמעותי ביותר עבור המנכ"ל החדש הוא העתקת מתקני החברה למיקום חדש, לרבות חוות המכלים מקריית חיים ומקריית טבעון לאזור קרקעות הצפון. המדינה לא השלימה את המשימה הזו זה יותר מעשור, חרף דו"חות מבקר המדינה.

 

חיימוביץ' ייכנס לחברה בתקופה מאתגרת פיננסית: לפי נתוני המדינה, את 2017 סיימה החברה ברווח נקי של כ־52.7 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של כ־89.7 מיליון שקל ב־2016.

 

ערן חיימוביץ' ערן חיימוביץ' צילום: אביהו שפירא

 

חיימוביץ' הוא מהנדס מכונות בהשכלתו ובעל תואר שני במינהל עסקים. הוא כיהן כמנכ"ל פניציה עד לשנת 2016. החברה מתמחה בייצור מוצרי זכוכית לתעשייה. חיימוביץ' זכור כמי שמחה קשות על מחירי הגז שמועברים לתעשייה ולא מאפשרים לו ייצור זכוכית ברמת רווחיות נאותה.

 

תש"ן, עם החברה־הבת שלה קמ"ד (קווי מוצרי דלק), הוקמה בימי המנדט הבריטי לצורך הובלת דלקים. עם קום המדינה היא הולאמה, וכיום היא אחראית על אספקת צורכי משק האנרגיה, לרבות פריקה, אחסון וטעינה של נפט גולמי ומוצריו, ניפוק מוצרי הדלק לחברות השיווק השונות והזרמת הדלק ברשת קווי דלק תת־קרקעיים שמקשרת בין מקורות הדלק, הנמלים ובתי הזיקוק, אל אתרי האחסון והצרכנים הסופיים. עם לקוחותיה ניתן לציין את חברת חשמל, מערכת הביטחון, נתב"ג, וחוות ניפוק למכליות כביש. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x