שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קריירה

מה להשיב כשהמראיין מבקש "ספר לי על עצמך"

תשובה טובה לשאלה הזו, שמרבים מקלים בה ראש, יכולה לעשות את ההבדל ביניכם לבין מרואיינים אחרים שמתמודדים על המשרה. סוזי וולש, מחברת רבי מכר בנושא ניהול, מסבירה מה היא צריכה לכלול

שירות כלכליסט 07:4324.09.18

מנהלים שמגייסים לעבודה בדרך כלל מתחילים את הראיון בשאלה פשוטה וערמומית: "ספר לי על עצמך".

 

מרואיינים עלולים להתפתות לדלג על השאלה הזאת כשהם מתכוננים לראיון - אחרי הכול, אין מי שלא מכיר את התשובה לשאלה הזאת בעל פה. אך על פי כותבת רבי מכר בנושא ניהול ופרשנית ערוץ CNBC סוזי וולש, כדאי לכם להתכונן לשאלה הזאת ברצינות רבה.

 

מעסיקים פוטנציאלים ישתמשו בתגובה שלכם כדי לקבוע שני דברים: את הבגרות ואת האותנטיות שלכם, כך אומרת וולש.

 

הנה אם כן הדרך המומלצת לענות על השאלה הזאת:

 

ספרו את הסיפור שלכם כשהמשרה בראש שלכם - למרות שנשמע כאילו המגייס ביקש לשמוע את סיפור החיים שלכם, הוא לא רוצה לשמוע מעשייה ארוכה וחסרת פואנטה, וגם בטח כבר יש לפניו את קורות החיים שלכם. "המראיין, שהוא בדרך כלל גם הבוס שלכם לעתיד, רוצה לדעת את החלקים בסיפור החיים שלכם שקשורים לביצועים האפשריים שלכם במשרה החדשה", כך וולש.

 

אם לדוגמה אתם מתראיינים לעבודה במכירות, ספרו למראיין איך היה לכם דוכן לממכר לימונדה ביתית כשהייתם ילדים, מכרתם מוצרים בקולג' או התחלתם פרויקט חדש במקום העבודה הקודם שלכם. שאלו את עצמכם: "מה יש בי שלמראיין יהיה אכפת ממנו? זה יראה למראיין שאתם יודעים מה שאתם מחפשים, וזהו סימן לבגרות.

 

 

ראיון עבודה. יש דרך נכונה לספר על עצמכם ראיון עבודה. יש דרך נכונה לספר על עצמכם צילום: shutterstock

 

 

אל תחששו להראות מי אתם באמת - למרות שאתם אולי חושבים שכדאי להיצמד לתסריט, כדאי לכם להוסיף קצת אישיות לתשובותיכם. "המראיין שלכם מקווה לשמוע מי אתם באמת. הוא רוצה לראות אם תתאימו לו מבחינה תרבותית".

 

וולש אומרת למשל שאם היא הייתה מתראיינת לעבודה כעיתונאית, היא הייתה פותחת את התשובה שלה  כך: "נולדתי בפורטלנד, אורגון, ואני מגיעה ממשפחה איטלקית גדולה, משוגעת ושמחה. אבל במה שנוגע לעבודה, התחלתי את חיי ככותבת בעיתון בית הספר התיכון שבו למדתי".

 

לשניים שלושה פרטים קטנים שמראים שאתם מודעים לעצמכם, אמפתיים או כל דבר חיובי אחר, יכולה להיות השפעה מרחיקת לכת עבורכם. "השתמשו בהזדמנות הזאת כדי לומר משהו כמו: "הדבר האחד שלא מופיע בקורות החיים הם הערכים שלי," מציעה וולש.

 

רשמו לעצמכם מה חשוב לכם להעביר על עצמכם בתשובה שתענו, או התאמנו עם התשובה על חבר או בן משפחה. "היו מוכנים. דעו שזה בא, ואל תקלו ראש. זוהי הזדמנות אדירה עבורכם ליצור הבחנה ביניכם לבין המועמדים האחרים", אומרת וולש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x