$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

"שגרירות סין ביקשה לשלוח נציג להפגנת החרדים נגד עבודות הרכבת הקלה בשבת"

מנהל העבודה של CCECC הסינית ביקש מהשותפה דניה סיבוס לפעול בשיתוף המשטרה והרשויות הרלוונטיות כדי להגן על אתר העבודות בבני ברק בשבת הקרובה; זאת בעקבות ההפגנה שנערכה בשבת האחרונה - ש"הבהילה את הפועלים"

אמיתי גזית 20:2420.09.18

שגריר סין בישראל מוטרד מהפגנות החרדים נגד העבודות לחפירת מנהרת הרכבת הקלה בשבת בבני ברק, ואף שקל לשלוח נציג מטעמו לאתר. כך עולה ממכתב שנשלח לפני 3 ימים על ידי מנהל העבודה של החברה הסינית CCECC לדניה סיבוס, שותפתה בחברה שמבצעת את עבודות חפירת מנהרת הרכבת הקלה.

 

מנהל העבודה הסיני מתייחס במכתבו להפגנות שהתקיימו ב-15 בספטמבר וטוען כי שגרירות סין שקלה לשלוח דיפלומט שיפקח על האירוע. לדבריו, הדבר לא יצא אל הפועל לאחר שהוא עצמו (כלומר כותב המכתב) ביקש מהשגרירות להשהות את היוזמה.

 

עוד כותב מנהל העבודה כי שלח דיווח לבייג'ינג על האירועים החריגים בשבת האחרונה. בסיומו של המכתב מבקש המנהל מדניה סיבוס לפעול בשיתוף עם המשטרה והרשויות הרלוונטיות כדי להגן על אתר העבודות בשבת הקרובה, לאפשר את המשך העבודות, ובמיוחד כדי לשמור על בטיחות העובדים ולמנוע מעשים אלימים.

 

CCECC היא שותפתה של דניה סיבוב בעבודות לכריית מנהרת הקו האדום של הרכבת הקלה.

 

בשבועות האחרונים פורסמו בעיתונות החרדית ידיעות על כך שהעבודות לכריית המנהרה בתוואי שמתחת לעיר בני ברק לא נעצרות בשבת. בעקבות כך, התקיימה ההפגנה האמורה - זאת אף שבשבת נמצאים באתר רק כמה עשרות עובדים סינים.

 

פועלים סינים ברכבת הקלה פועלים סינים ברכבת הקלה צילום: שאול גולן

 

לפי גורמים בחברה המבצעת, צעקות המפגינים הבהילו את אותם עובדים סינים ובעקבות כך נשלח המכתב, וכאמור אף נשקלה התערבות של השגריר.

 

בשבת הקרובה העבודות צפויות להימשך וכך גם ההפגנות. בתחילת השבוע פרסמה מועצת גדולי התורה קריאה בה עודדה את התושבים לצאת להפגנות כנגד העבודות ולכן הערכה היא כי כמות המשתתפים הפעם תהיה גדולה בהרבה לעומת שבוע שעבר.

 

אירועים אלה עשויים לגרום למבוכה לשר התחבורה ישראל כץ, שלפני כחודש, בעקבות לחץ החרדים, הורה להקפיא את העבודות לבניית גשר יהודית בתל אביב שתוכננו לסוף השבוע. אלא שהפעם עצירת עבודות הכרייה עלולה להסב נזק כבד. האדמה בנתיב של המנהרה רטובה ורכה, ועצירה של מכונת הכרייה העצומה עשויה לגרום להיווצרות בולען ולקריסה של הכביש שמעל המנהרה.

 

למרות שהעבודות מתחת לעיר בני ברק מתקיימות כבר כמה חודשים ללא עצירה, רק בשבועות האחרונים החלה מחאה כנגד ביצוען בשבת. הפעילות באזור בני ברק צפויה להימשך עוד כמה חודשים. מכונת הכרייה נמצאת כרגע באזור רחוב אהרנוביץ' פינת ז'בוטניסקי. היא תגיע לרחוב בן גוריון בעוד כמה חודשים, ושם תעבור לשטח המוניציפאלי של רמת גן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x