$
משפט

ביהמ"ש הורה לשחרר את כל חפצי האמנות של בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בשווי 6 מיליון שקל

השופט עלאא מסארווה הורה על שחרורם של כל חפצי האמנות של בני הזוג בשחרור מלא ולא בנאמנות כפי שהציעה המדינה. בנוסף שוחרר גם רכבו של בנו של אלוביץ' ליאור מסוג אאודי S3. עם זאת, רוב רכושו של אלוביץ', בהיקף של כ-80 מיליון שקל נשאר מחולט

נעמי צורף 11:3013.09.18
שופט בית משפט השלום בתל אביב עלאא מסארווה נתן החלטה הבוקר בבקשת המדינה להאריך את החזקת הרכוש של בעלי בזק שאול אלוביץ' ובני משפחתו.

 

במסגרת ההחלטה הורה השופט על שחרורם של כל חפצי האמנות בשווי 6 מיליון שקל בשחרור מלא ולא בנאמנות כפי שהציעה המדינה בדיון האחרון. בנוסף שוחרר גם רכבו של בנו של אלוביץ' ליאור מסוג אאודי S3.

 

 

 

 

 

שאול אלוביץ' ואיריס אלוביץ' שאול אלוביץ' ואיריס אלוביץ' צילום: דנה קופל

 

 

"מצאתי ללכת לקראת המשיבים כברת דרך נוספת (על זו שהלך לקראתם העליון. נ"צ) במסגרת בחינת המידתיות הכוללת תוך התחשבות בכך שעסקינן בתפוסים שנתפסו והוחזקו, עד להחלטות השיפוטית, שלא כדין לאור חלוף הזמן, צפי להמשך ההליכים בתיק זה, תפיסת כל רכוש בני הזוג חשש לפגיעה אנושה בכלכלתם, משדחיתי את מרבית טענות המשיבים האחרות וכאיזון בין האינטרסים הציבורי והפרטי, מצאתי לשחרר את כל חפצי האמנות שנתפסו שחרור מלא ולא כחלופת תפיסה", כתב השופט מסארווה בהחלטתו.

 

עם זאת, רוב רכושו של אלוביץ', בהיקף של כ-80 מיליון שקל נשאר מחולט. במידה ובני אלוביץ' ירצו לקבל דמי מחייה הם יצטרכו להגיש תצהיר מטעמם שמפרט את הונם.

 

השופט הורה גם על שחרור שני חשבונות בנק של בניו של אלוביץ' בהם כל מתנות הבר מצווה שקיבלו והעברה של 180 אלף שקל שכל אחד מהם קיבל מהוריו בתוספת ריבית והצמדה.

 

הרכוש נתפס במסגרת חקירת תיק 4000.

 

השופט הורה על עיכוב ביצוע ההחלטה ב 14 ימים כדי לאפשר למדינה לערער.

 

את שאול אלוביץ' ואשתו איריס ייצגו עוה"ד זק חן ומיכל רוזן ואת ילדיו של אלוביץ' עו"ד איתן מעוז. את הפרקליטות ייצגו עוה"ד ניצן וולקן ועמית טבנקין.

 

את ילדיו של אלוביץ' יצגה עו"ד דניאל עינב.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x