שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

למרות האלימות בבתי חולים: צו מניעה נגד מכרז האבטחה במערכת הבריאות

הצו ניתן לבקשת לאומית עד למתן החלטה סופית בעתירה שהוגשה נגד המכרז, לפיו שכר המאבטחים יעמוד על 29 שקל לשעה - ירידה של 20% לעומת אשתקד

אדריאן פילוט 11:4804.09.18

בית המשפט המחוזי בירושלים הוציא היום (ג') צו מניעה זמני נגד כניסתו לתוקף של מכרז שמירה ואבטחה שהוצא ע"י משרד הבריאות, לחלק ניכר ממערכת הבריאות לרבות בתי חולים ממשלתיים, וזאת עד למתן החלטה סופית בעתירה שהוגשה בפניו, בעניין המכרז.

 

מדובר על מכרז של 2 מיליון שעות, הכולל 12.5 אלף מאבטחים (כ-160 שעות שבועיות למאבטח). העתירה והבקשה הוגשו ע"י הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה נגד משרד הבריאות, ההסתדרות הכללית וההסתדרות הלאומית, כאשר ההסתדרות הלאומית, אחת המשיבות, ביקשה להצטרף לבקשה על מנת לעצור את המכרז ולשנות את התנאים. מנגד, ההסתדרות הכללית בחרה שלא להצטרף לבקשה זו. המכרז צפוי להיכנס לתוקף ב-16 לחודש.

 

אחיות בבית חולים צפת (ארכיון) אחיות בבית חולים צפת (ארכיון) צילום: אפי שריר

 

מטענות העותרים עולה חשש כי ששכרם של המאבטחים שעמד עד היום על 36 שקלים לשעה, "יועמד עתה על הרבה פחות מכך, וכפי שהוגדר במסגרת המכרז הצעת המחיר לשכר הבסיס לא תפחת משכר המינימום, שהוא 29.12 שקל לשעה". לפיכך, קיים חשש כי שכרם של המאבטחים, דווקא בתקופה שאלימות משתלטת על בתי החולים ומערכת הבריאות, תרד בשיעור חד של כ-20%.

 

בהודעתה לביהמ"ש הבהירה ההסתדרות הלאומית, כי היא עומדת על כך שיש למנוע את כניסתו לתוקף של המכרז, עד אשר "יובהר במכרז, כי אין פגיעה כלשהי בשכר העובדים וזכויותיהם". בפרט  כי שכר העובדים בעבודות השונות, במסגרת המכרז, לא יפחת כהוא זה, משכר העובדים בעבודות אלו – כפי שהנו כיום".

 

עו"ד רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית בלאומית אמר כי: ״לא יעלה על הדעת, שדווקא משרד הבריאות יגרום לפגיעה קשה בשכרם של מאבטחי בתי החולים בארץ בשעה זו, כאשר הם נמצאים בחזית המאבק באלימות במערכת הבריאות. לא ניתן למדינה לפגוע בשכר עובדים ואף לגרום לאפלייה בשכר המשולם לעובדים בפריפריה אל מול מרכז הארץ״.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x