$
בארץ

עובדי טבע קריית שמונה החליטו: ממשיכים לשבות

במהלך הלילה קיבלו עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה, תוך שהם מגובים על ידי ההסתדרות, החלטה להמשיך את השביתה בה החלו אתמול: "אנחנו רוצים לדעת למי הם מוכרים אותנו"

דרור רייך 16:5203.09.18

"אנחנו ממשיכים בשביתה עד יום שלישי, לפי עצת עורך הדין המלווה שלנו ובברכת מועצת הפועלים", כך מסביר היום (ב') ל"כלכלסיט" מאיר בן אלול, ראש ועד עובדי טבע במפעל החברה בקריית שמונה. "לגבי ההמשך אני לא יודע, אנו נדון על זה ונחליט".

 

 

במהלך הלילה קיבלו עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה, תוך שהם מגובים על ידי ההסתדרות, החלטה להמשיך את השביתה בה החלו אתמול. ההחלטה לחדש את הצעדים הארגוניים התקבלה לאחר שהעובדים הבינו כי בניגוד להצהרתה, להנהלת טבע אין כוונה ללכת לקראתם במו"מ להבטחת זכויותיהם במכירת המפעל, והיא מתבצרת בעמדותיה.

 

רוצים שהרוכשים יהיו ישראלים

"אנחנו רוצים לדעת למי הם מוכרים אותנו, כי לפי מה שאני מבין העסקה קרובה מאוד", ממשיך בן אלול. "אנחנו יודעים שעסקת המכירה קרובה מתמיד, יש לנו מדליפים, אבל ההסכם לא יכול להיות חתום בלעדנו. אנחנו מעדיפים שהרוכשים יהיו ישראלים, ואם צריך נפנה לעזרה בנושא גם לממשלה".

 

הפגנת עובדי טבע קריית שמונה הפגנת עובדי טבע קריית שמונה צילום: אביהו שפירא

 

"אנחנו דורשים חוזה העסקה של 5 שנים לפחות מול ההנהלה החדשה, שנוכל להיות בראש שקט ושלא שיבוא משקיע זר לשנה שנתיים, וייקח את המפעל לאירלנד או להודו" מסכם בן אלול. "העובדים מגיעים לתוך המפעל אבל לא עובדים, ההנהלה מנסה להמריד את העובדים על הוועד אבל הם לא יודעים שאנחנו חזקים מאוד ומאוחדים מאוד, זה המזל שלנו".

 

מפעל טבע בקריית שמונה עומד למכירה כחלק מתוכנית ההבראה הגדולה של טבע שמטרתה חיסכון של 3 מיליארד דולר עד סוף 2019 באמצעות פיטוריהם של 14 אלף עובדים מתוך 56 אלף עובדי חברת התרופות הישראלית בכל ברחבי העולם.

 

חוששים מסגירה

לפי מידע שהגיע ל"כלכליסט", עיקר המחלוקת נע סביב דרישת העובדים לקבל את הדוחות הכספיים של המפעל ואת הפרוטוקולים של הדיונים בדבר מכירתו, דרישה שעד כה לא נענתה מצד ראשי טבע. יתרה מכך, העובדים חוששים מכך שגורלם יהיה דומה למפעל באשדוד – בתחילה הצהרות על מכירה ואח"כ סגירת המפעל.

 

מטבע נמסר כי "כפי שהודענו בדצמבר - כחלק מתהליך הרה-ארגון שטבע מיישמת גם בישראל - אנו פועלים למכירת אתר מיגדה בקריית-שמונה 'כעסק חי' המבטיח המשכיות תעסוקתית לעובדי האתר. מידע זה תוקשר לעובדים בהגינות ובשקיפות מלאה. נמשיך לפעול להידברות עם נציגות העובדים וההסתדרות במטרה לפעול יחד לטובת החברה ועובדיה כאחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x