שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המשטרה: "מצלמות המהירות אמינות". הפרקליטות: "עדיין נדרשות הבהרות"

מהדו"ח שהעבירו מהנדסי הטכניון למערכת המצלמות א-3 עולה כי "אמינות המצלמות גבוהה מאוד". עם זאת, הדו"ח נמצא בשלבי גיבוש סופיים ויועבר לעיון ואישור פרקליטות המדינה - שאמרה: "ישנן עדיין נקודות שטעונות הבהרה"

ynet 16:1429.08.18
המשטרה הודיעה היום (ד') כי מהנדסי הטכניון העבירו עדכון שממנו עולה כי אמינות מצלמות המהירות א-3 "גבוהה מאוד".

 

 

"דו"ח הבדיקות של מהנדסי הטכניון נמצא בשלבי גיבוש סופיים", נמסר. "עם קבלת הדו"ח הסופי הוא יועבר לעיון ואישור פרקליטות המדינה. בכפוף לאישור זה, תחודש האכיפה והנפקת הדו"חות בתקופה הקרובה".

 

מצלמת מהירות מצלמת מהירות צילום:אלכס קולומויסקי

 

עוד נמסר, כי לעניין תשלום הדו"חות, ללא קשר לפרסום דו"ח הבדיקות, ועל מנת להקל על הציבור, ניתנת ארכה נוספת לתשלום הקנס המקורי, וזאת עד ליום 15.10.18. בנוסף, דו"חות שממתינים לקביעת מועד לדיון בבתי המשפט מיום 10 ביוני 2018 ועד למועד הודעה זו - יקבלו מועד דיון חדש.

 

עוד נמסר כי בכפוף להודעת המשטרה הסופית לעניין המשך הפעלת המצלמות, תימסר הודעה בנוגע לטיפול בחריגות המהירות שתועדו על ידי מצלמות א-3 בתקופת הביניים. במשטרה הבהירו כי "הבדיקה הספציפית שבגינה ביקשנו בתיאום על הפרקליטות להשהות את התשלומים על דו"חות המהירות, נותחה לעומק על ידי הטכניון ונמצא כי איננה מעידה על בעיית אמינות כלשהי".

 

בינתיים, בפרקליטות הגיבו על הודעת המשטרה - ואמרו כי "טיוטה של הדו"ח כבר הועברה לבחינת הפרקליטות, אשר סברה כי יש עוד מספר נקודות הטעונות הבהרה בטרם קבלת החלטה סופית. הפרקליטות תמתין לדוח הסופי, כמקובל, בטרם קבלת הכרעה כלשהי בעניין".

 

 

כפי שפורסם שלשום ב-ynet, ההערכה הייתה כי ההחלטה שתתקבל היא שהמצלמות אמינות, ולכן נהגים שתועדו כשהם נוהגים במהירות מופרזת יקבלו את דו"חות המהירות לבתיהם, בהם גם נהגים שתועדו בחודשים האחרונים.

 

מצלמות המהירות א-3 מוצבות בצדי כבישים ברחבי הארץ. ברגע שרכב תועד כשהוא נוסע במהירות מופרזת הוא מצולם, הצילום משודר מהמצלמה למוקד המשטרה ודו"ח שבו צילום הרכב נשלח לבעליו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x