$
בארץ

בג"ץ דחה עתירה שביקשה הסבר משר התחבורה מדוע אין עבודות על גשר יהודית

השופטים, יצחק עמית, ג'ורג' קרא ודוד מינץ, דחו את העתירה בשל אי מיצוי הליכים, וזאת מבלי להביע דעה לכאן או לכאן: "הידברות ישירה עם הרשות המוסמכת עשויה לייתר את ההתדיינות"

ליאור גוטמן 15:3026.08.18

בג"ץ דחה לפני שעה קלה (א') עתירה שהוגשה בשבוע שעבר, בה דרשו העותרים לבקש הסברים רשמיים משר התחבורה ישראל כץ ומחברת נתיבי איילון מדוע לא יתבצעו עבודות על גשר יהודית במהלך השבת הקרובה (31.8).

 

 

 

העתירה, שהוגשה על ידי עוה"ד שחר בן מאיר ויצחק אבירם, כללה סעדים נוספים, לרבות קבלת הסבר מדוע לא סוגרים את נתיבי איילון במהלך השבוע כל עוד קיימת חלופה לביצוע העבודות להקמת הגשר במהלך השבת.

  

הדמיה של גשר יהודית מעל נתיבי איילון בלילה הדמיה של גשר יהודית מעל נתיבי איילון בלילה הדמיה: חן אדריכלים

 

השופטים יצחק עמית, ג'ורג' קרא ודוד מינץ, דחו את העתירה בשל אי מיצוי הליכים, וזאת מבלי להביע דעה לכאן או לכאן. "מיצוי הליכים אינו כלל טכני-פורמאלי. לפני שאצים-רצים בבהילות אל בית המשפט בבחינת המוצא הראשון, הידברות ישירה עם הרשות המוסמכת עשויה לייתר את ההתדיינות", אמרו השופטים.

 

בשבוע שעבר הודיעה נתיבי איילון על עבודות להקמת גשר הולכי הרגל מרחוב יגאל אלון לרחוב יהודית. הגשר, 110 מטר אורכו, היה אמור לקום לפני כמה שנים אולם עיכובי תכנון ודרישות עיצוב דחו את ההקמה, כך שבשורה התחתונה גשרון שיצא לדרכו בהודעות לעיתונות בשנת 2010 יעמוד לרשות הציבור לקראת שנת 2020.

 

יום למחרת הודעת נתיבי איילון הודיע שר התחבורה ישראל כץ על הקפאת העבודות, תוך האשמת ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בפרסום מקומם ומיותר ועד לרמה בה שר התחבורה כץ כינה את העבודות המתוכננות שם כ"כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע". כץ הואשם בכניעה לציבור החרדי שדרש שביצוע העבודות לא יעשה בשבת, ועיריית תל אביב כבר איימה שהיא תפנה לערכאות משפטיות באם העבודות לא יתחדשו.

 

כץ מצידו טוען שהוא לא נגד הגשרון, אולם העבודות עליו יידחו בכחצי שנה, ויקבלו עדיפות משנית על פני חשמול קו הרכבת בין תל אביב לירושלים, פעולה שעתידה להרשם בתחילת 2019 ותחייב גם היא השבתה של מערכי התחבורה (נתיבי איילון, רכבת ישראל) במרכז תל אביב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x