$
בארץ

לקרן ורבורג פינקוס אין סיבה להיות מופתעת

מוזר לגלות שאנשי קרן ההשקעות, שסיכמו לא מזמן על רכישת לאומי קארד אחרי חודשים רבים של בדיקות, שמעו על האיום מצד אפליקציות התשלום של הבנקים רק לאחרונה

רחלי בינדמן 07:1826.08.18

מוזר לגלות שאנשי קרן ההשקעות ורבורג פינקוס, שסיכמו לא מזמן על רכישת לאומי קארד אחרי חודשים רבים של בדיקות, שמעו על האיום מצד אפליקציות התשלום של הבנקים רק לאחרונה, מפי מנכ"ל החברה שרכשו. אפליקציות התשלום של לאומי והפועלים קיימות כבר כמעט שנתיים, ואף שבראשית הדרך הן הוצגו כאמצעי תמים להעברת סכומים קטנים בין אנשים פרטיים, זה כמה חודשים שבחברות כרטיסי האשראי קולטים את גודל האיום שנשקף מהן.

 

 

 

כאשר חוק שטרום גזר על הבנקים לאומי והפועלים להיפרד מחברות כרטיסי האשראי שלהם, הוא גם אסר על הבנקים הגדולים להתחרות בהם בסליקת עסקאות בכרטיסי חיוב. אבל בחוק נותרה פרצה: הוא לא אסר סליקה באמצעות אפליקציות.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בבנקים הצניעו עד עכשיו את כוונתם לנצל את פפר פיי וביט לסליקה בבתי עסק. קצת קשה למכור חברה בזמן שהמוכר עצמו מפתח מוצר שיתחרה בה. אבל כשבנק הפועלים פנה לפני שבועיים לפיקוח על הבנקים וביקש היתר להעביר תשלומים בין לקוחות לעסקים קטנים ‑ החשדות נהפכו מספקולציות למציאות בשטח.

 

 

 

בימים אלה מקיימים בוורבורג פינקוס מגעים לצירוף גופי פנסיה כשותפים בלאומי קארד, כדי ש־20% מהחברה יהיו שייכים לציבור דרך חשבונות הפנסיה שלו. היה ראוי שלפני שהקרן תכניס שותפים היא תדאג להתעדכן בתחרות הצפויה ללאומי קארד, תנסה למזער אותה, וּודאי תחשוף אותה בפני השותפים הפוטנציאליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x