$
בארץ

עיריית ת"א לחברת נתיבי איילון: התחייבתם להקים גשר? בצעו זאת

לאחר ששר התחבורה כץ דחה את העבודות להקמת גשר יהודית בחצי שנה, מפעילים עתה בעירייה לחצים על החברה שאמורה לבצען ודורשים לעשות זאת לאלתר; "לא נשלים עם עיכובים לא ענייניים"; נתיבי איילון: "משרד התחבורה הנחה אותנו לבחון החלופות"

ליאור גוטמן 20:2923.08.18

הפיאסקו שמלווה את הקמת גשר הולכי הרגל הקצר במרכז תל אביב ("גשר יהודית") רושם שיא חדש: מנכ"ל עיריית תל אביב מנחם ליבנה שלח היום (ה') מכתב דרישה למנכ"ל חברת נתיבי איילון איתמר בן מאיר, בו הוא דורש ממנו לבצע את עבודות בניית הגשר בסוף אוגוסט כפי שהתחייב.

 

 

השבוע הודיעה נתיבי איילון על העבודות, הכוללות סגירה של הנתיבים למשך שישה סופי שבוע, אך כבר למחרת בבוקר הודיע שר התחבורה ישראל כץ על הקפאתן. הוא האשים את העירייה שלמעשה הוציאה את ההודעה באמצעות נתיבי ישראל ואמר כי היא "מקוממת ומיותרת. גם דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע". הוא גם שלל ביצוע של העבודות באמצע השבוע. לדבריו, העבודות יידחו עד חצי שנה, ויקבלו עדיפות משנית על פני חשמול קו הרכבת בין תל אביב לירושלים. במשרד התחבורה דחו את הטענות לפיהן כץ נכנע ללחצי המפלגות הדתיות, לאחר שביממה שבין פרסום ההודעה על העבודות ועד לביטולן נשמעו מחאות של חברי כנסת על קיום עבודות בשבת.

 

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" כותב ליבנה ש"ביצוע הפרויקט תואם לאורך כל הדרך במסגרת קשר אינטנסיבי בין העירייה לחברת נתיבי איילון". ליבנה מונה את ישיבות ההכנה ומזכיר שמשך העבודות הוא כ-24 שעות לכל פעימת עבודה, שש במספר, כאשר האחרונה אמורה להירשם ב-26 באוקטובר. עוד מזכיר ליבנה שנבחנה אפשרות לעבודת בימי חול אולם זו נפסלה, ומשטרת ישראל אף ציינה בפני הצדדים ש"נוכל לאשר עבודה זו רק בשבת".

 

הדמיה של גשר יהודית הדמיה של גשר יהודית צילום: חן אדריכלים

 

 

השורה התחתונה היא שעיריית תל אביב דורשת לבצע את העבודות לאלתר וכפי שתוכנן, ומחדדת שלשר התחבורה כץ אין לכאורה סמכות להתערב בשל מה שהם מכנים "לחצים פוליטיים". ליבנה מזכיר שעלות הקמת הגשר היא כ-70 מיליון שקל כאשר העירייה "לא תשלים עם עיכובים לא ענייניים".

 

מוקדם יותר איים ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לפנות לבג"ץ אם לא יחלו עבודות ההקמה במועדן. 

 

 

מנתיבי איילון נמסר בתגובה ש"משרד התחבורה הנחה אותנו לבחון החלופות, ואנו פועלים בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x