$
בארץ

רפאל תספק טילי ספייק דור 5 לצבא אוסטרליה

העסקה מוערכת בעשרות מיליוני דולרים. עד היום מכרה רפאל למעלה מ-30 אלף טילים ממשפחת ספייק ל-30 מדינות, בהן הודו ולטביה

אדריאן פילוט 10:3822.08.18

חברת רפאל וחברת VARLEY האוסטרלית חתמו היום (ד') על הסכם שותפות תעשייתי להקמת קווי ייצור משותפים באוסטרליה לאספקת טילי הספייק ומערכות נוספות לצבא האוסטרלי.

 

 

 

ברפאל סירבו להתייחס להיקף העסקה, אך גורמים בתעשייה העריכו כי מדובר בעסקה שנאמדת בעשרות מיליוני דולרים, שכן, על אף היקף העסקה, טיל ספייק נחשב למוצר "זול" יחסית.

 

לפי הדיווח של רפאל, היא  תספק לצבא היבשה של אוסטרליה טילי נ"ט אלקטרואופטיים מתקדמים מדגם "ספייק LR2" (דור 5). הטיל ישולב במשגר ייעודי על גבי רכבי BOXER של חברת ריינמטל, שנבחרו לשמש את צבא אוסטרליה כחלק ממכרז מקדים.

 

 

שיגור קרקעי של טיל ספייק שיגור קרקעי של טיל ספייק צילום: רפאל

 

 

טילי הספייק המיועדים לאוסטרליה ייוצרו על-ידי חברת VRA. אוסטרליה היא המדינה הזרה השנייה שרוכשת את הטיל החדש של רפאל, בנוסף לצה"ל. VRA תעסיק כ-70 עובדים מקומיים, עם פוטנציאל של עוד מאות עובדים נוספים שיצטרפו לשרשרת האספקה של מערכות שרפאל מציעה לאוסטרליה, הכוללות את מערכת מעיל רוח, מיירטי כיפת ברזל, הגנה נגד טילי טורפדו ועוד.

טילי ספייק דור 5 של רפאל טילי ספייק דור 5 של רפאל צילום: רפאל

 

 

טילי "ספייק", הנמצאים בשימוש מבצעי נרחב על-ידי צה"ל וצבאות רבים בעולם, הנם טילי חימוש מונחה מדויק, הניתנים לשיגור ממגוון פלטפורמות מוסקות, יבשתיות, אוויריות וימיות, לטווחים של עד 30 ק"מ. עד היום מכרה רפאל למעלה מ-30 אלף טילים ממשפחת "ספייק" ל-30 מדינות.

 

דגם ספייק LR2 ניתן לשיגור לטווח של עד 5.5 ק"מ (בשיגור קרקעי), המהווה הארכת טווח של כ-35% מהגרסה הקודמת של טיל זה, ועד 10 ק"מ בירי ממסוק-קרב (באמצעות ערוץ תקשורת אלחוטי). הטיל שוקל 12.7 ק"ג בלבד ומותאם לירי מכלל משגרי ה"ספייק" הקיימים כיום (ביבשה, באוויר ובים).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x