$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ההסתדרות במסר מאיים ללאומי קארד: ביטול מועדון הלקוחות המשותף

ההסתדרות שלחה מכתב למנכ"ל רון פאינרו וקוראת להנהלה להגיע להסכמות מידיות עם העובדים הנמצאים בסכסוך עבודה

רחלי בינדמן 21:1120.08.18

ההסתדרות בראשות אבי ניסנקורן מתגייסת לצד עובדי לאומי קארד במאבקם לחידוש ההסכם הקיבוצי מול ההנהלה ברקע מכירת החברה לקרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס.

 

 

לידי "כלכליסט" הגיע מכתב שנשלח למנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו מטעם בכיר בהסתדרות - ארנון בן דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף - ובו קוראת ההסתדרות להנהלה להגיע להסכמות מידיות עם העובדים הנמצאים בסכסוך עבודה. אלא שמבעד למילים הכתובות מועבר גם איום סמוי של ההסתדרות כי היא עשויה לבחור לבטל את מועדון הלקוחות המשותף 'ביחד בשבילך' של ההסתדרות ולאומי קארד - אחד המועדונים היוקרתיים בשוק שספק אם לאומי קארד תרצה לאבד.

 

למכתב המלא - לחצו כאן

 

"בימים אלו נמצאים יחסי העבודה הקיבוציים בחברה במשבר חסר תקדים, אשר כמוהו לא ראינו מאז התאגדו עובדי לאומי קארד במסגרת ההסתדרות. מדובר במשבר קשה - משבר אמיתי, אליו נקלענו בשל האופן בו מתנהלת ההנהלה מאז החל לפני מספר חודשים המשא ומתן לחידוש ההסכם הקיבוצי, ובשל העובדה הנוספת, שלפיה בעוד המשא ומתן האמור מתקיים - הופתענו לגלות כי נסגרה מאחורי גבה של נציגות העובדים עסקת מכירת החברה לקרן השקעות אמריקאית".

 

לפי המכתב, "במהלך חודשי המשא ומתן - וביתר שאת במהלך השבועיים האחרונים, אימצה לעצמה הנהלת החברה מדיניות של סחבת וגרירת רגליים, ומהעדכונים שאני מקבל באופן שוטף אני למד, שההנהלה החליטה לדבוק בעמדות קשיחות, ומסרבת לכל מתן כלכלי, באופן שהביא אותנו לנקוט צעדים ארגוניים אחראיים, סבירים ומידתיים".

מימין: מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו מימין: מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו צילום: וראל כהן, בני גם זו לטובה

 

 

עוד מוסיף בן דוד: "ביום רביעי האחרון נתתי הוראה לנקוט שביתה מלאה בחברה ולאחר פניה של החברה לבית הדין, החלטנו להקפיא בשלב זה את השביתה המלאה כאשר מאז יום חמישי האחרון, אנו מצויים בהוראת בית הדין בישיבות מרתונית". בהסתדרות מאיימים, כי "עובדי החברה ינקטו בכל הצעדים הנדרשים להשגת דרישותיהם

הכלכליות, שהן דרישות מידתיות בכל קנה מידה, הן ביחס לשוק האשראי והן בכלל.

 

"הבוקר - ובעצה אחת איתי, החלטנו להחזיר בשלב זה את עובדי החברה לעבודה מלאה, וזאת מתוך כבוד לבית הדין לעבודה, ולאור הרצון שלנו, כפי שהיה מאז ומתמיד, שגם המשא ומתן המרתוני של שלושת הימים הקרובים יביא להישגים".

 

למעשה המכתב מגיע ברקע הוראת בית הדין לעבודה לעובדים להקפיא את השביתה ולחזור לשולחן המשא ומתן. כפי שנחשף ב"כלכליסט" הנהלת בנק לאומי הקצתה לעובדים בונוס מכירה של 25 מיליון שקל ששווה ערך למשכורת ורבע, בעוד העובדים דורשים מענק של לפחות 3 משכורות.

 

בן דוד סיכם מכתבו באיום מרומז שעלול להשפיע על מערכת היחסים העסקית בין ההסתדרות ללאומי קארד. ההסתדרות וחברת כרטיסי האשראי הן שותפות במועדון לקוחות ביחד בשבילך, שנחשב אסטרטגי ללאומי קארד. בן דוד מציין כי בעוד שללאומי קארד נוח להיות שותפה של ההסתדרות בנושאים שונים, דווקא במישור יחסי העבודה היא פחות קואופרטיבית: "בנימה אישית אני חייב להביע את אכזבתי ממך ומהנהלת לאומי קארד, ולומר שמצער אותי מאוד לגלות שמבחינת הנהלת לאומי קארד, הסתדרות העובדים הכללית יכולה להיות שותפה בנושאים שונים של החברה, אך כשזה מגיע למישור של יחסי העבודה, פועלת ההנהלה בראשותך בנוקשות, ובניגוד מוחלט למצופה ממנה, ולא רואה בנו שותפים".  

 

"אני קורא לך, ולהנהלה בראשותך, להשקיע מיד את כל המשאבים הנדרשים בגיבוש הסכמות סופיות עם נציגות העובדים, ולחתום על הסכם לחידוש ההסכם הקיבוצי ולתשלום מענק מכירה, לכל המאוחר עד ליום שלישי הקרוב, בשעות הערב.אם הנהלת החברה לא תשנה מעמדותיה ותמשיך בגרירת הרגליים והסחבת, ואם לא נגיע עד יום שלישי להסכמות, ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

 

מלאומי קארד נמסר בתגובה: "המכתב הוא הבעת סולידריות של ההסתדרות שזה מובן ומקווים להגיע להסכם קיבוצי במהרה לטובת רווחת העובדים ויציבות החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x