בארץ

בשיא משבר החלב - כחלון הודיע: "כולנו תדרוש את תיק החקלאות בממשלה הבאה"

שר האוצר סייר היום ברמת נגב וגייס למפלגתו את מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור

נורית קדוש וצבי זרחיה 16:4820.08.18

"בקדנציה הבאה מפלגת כולנו תיקח אחריות על החקלאות הישראלית, תדרוש את תיק החקלאות אליה ותחזיר אותה למקום הממלכתי והמקצועי שבו היא אמורה להיות", כך הכריז היום (ב') יו"ר כולנו, שר האוצר משה כחלון בסיור ברמת נגב.

 

במהלך הסיור הודיע מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, דמות מפתח במגזר החקלאי המייצג 354 מושבים, על הצטרפותו למפלגת כולנו.

 

כחלון המשיך: "החקלאות הישראלית שייכת לכל המדינה. היא לא שייכת למגזר, לאזור מסוים או למעמד כזה או אחר. החקלאות הישראלית היא הביטחון שלנו. הביטחון למזון איכותי בכל מצב שניקלע אליו, לשמירת קרקעות, לגבולות המדינה, לאיכות הסביבה וליצוא הישראלי".

 

"אלו ניצנים ראשונים להצטרפות האדירה למפלגת כולנו", אמר כחלון על הצטרפותו של מאיר צור. "לבחירות הבאות נגיע עם האנשים הטובים ביותר מכל המגזרים ומכל מקום בחברה הישראלית. אנשים ערכיים וישרים שרוצים שמדינת ישראל תהיה מקום טוב יותר לכולנו".

 

 

מימין: משה כחלון שר האוצר ומזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור. דרך עקיפה להתמודדות מול שר החקלאות, אורי אריאל מימין: משה כחלון שר האוצר ומזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור. דרך עקיפה להתמודדות מול שר החקלאות, אורי אריאל צילום: אלעד מלכה

 

דבריו של כחלון נאמרו בשיאו של משבר החלב והעימות החזיתי עם שר החקלאות אורי אריאל. בשעות הבוקר תקף מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד את משרד החקלאות, לאחר שזה טרפד הסכם שניסה האוצר לחתום עם תנובה. במסגרת ההסכם היתה אמורה תנובה למשוך את העתירה שהגישה ולבטל את העלאת מחירי מוצרי החלב הלא מפוקחים, בתמורה להעלאת המחירים המפוקחים בתיאום עם עליית מחיר החלב הגולמי.

 

במכתבו כתב באב"ד "אם יציבות משק החלב אכן חשובה לך ואם אכן חשובה לך הורדת יוקר המחיה נותר לי רק להביע צער על השימוש הציני שאתה עושה בסיטואציה רגישה זו. אבקשך לשקול את החלטתך בשנית ולחזור למתווה המעבר לעדכון האוטומטי של מחירי החלב כפי שהוצע על ידי גורמי המקצוע. כולי תקווה שבכך נוכל לסיים את המצב הנוכחי אשר מביא לחוסר ודאות במשק החלב ולפגיעה בו".

 

מאיר צור: "אני מאמין בכחלון"

 

מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור אמר: "אני מברך את שר האוצר, משה כחלון על החלטתו לקחת בבחירות הבאות את תיק החקלאות למפלגת כולנו. כחלון הוא אדם ערכי, אדם שפועל ללא לאות למען החברה הישראלית וחיזוקה. בזכות פועלו ניתן יהיה להביא את החקלאות והחקלאים למקום טוב יותר, לחזק את הייצור המקומי זאת לצד שמירה על האינטרסים של הצרכן, לשמור על המרחב הכפרי, הריאה הירוקות ולפתח אותו ולגבש הסדרה כוללת בנושא הקרקעות במרחב הכפרי. אני מאמין שבאמצעות תפיסת עולמו הערכית והרצון שלו להטיב איתנו- החקלאים במושבים ובקיבוצים ועם עם ישראל כולו נוכל להמשיך להוות כמנוע לצמיחה כלכלית תוך כדי שמירה על הייצור המקומי וביטחון המזון. אני מאמין במשה כחלון ובמפלגתו ואי לכך החלטתי להצטרף לכולנו".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x