שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

השר גלעד ארדן העיד בשבוע שעבר בתיק 4000

השר לביטחון פנים, ששימש בעבר כשר התקשורת, מסר עדות פתוחה בתיק בזק במשרדי רשות ני"ע בתל אביב. אתמול נחקרו בפרשה במקביל רה"מ בנימין נתניהו ובעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'

נעמי צורף 14:0018.08.18

השר לביטחון הפנים ושר התקשורת לשעבר גלעד ארדן מסר בשבוע שעבר עדות בתיק בזק (4000) במשרדי הרשות לניירות ערך בתל-אביב. דבר העדות פורסם לראשונה על ידי העיתונאי משה נוסבאום במהדורת אולפן שישי של "חברת החדשות".  

 

 

ביום שישי נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת פרשת בזק-וואלה במשך כ-4 שעות על ידי חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך שהגיעו למעונו בירושלים. במקביל נחקר גם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

 

תיק 4000 עוסק במערכת היחסים שבין נתניהו לאלוביץ'. על פי החשד בתיק, ראש הממשלה נתניהו, ששימש כשר התקשורת בחלק מהתקופה הרלוונטית לחקירה (2015-2017), דאג לקדם את האינטרסים של בזק במשרד באמצעות מנכ"ל המשרד שחתם על הסכם עד מדינה - שלמה פילבר. בתמורה לקידום אינטרסים זה, שככל הנראה הניב הון רב לאלוביץ', קיבלו בני משפחת נתניהו סיקור מלטף מאתר האינטרנט שבשליטת אלוביץ' – וואלה.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אי פי איי

 

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", חשד מרכזי נוסף נגד בני הזוג אלוביץ' הוא שהם ניסו לתאם גרסאות עם יועץ התקשורת של משפחת נתניהו שחתם בהמשך על הסכם עד מדינה – ניר חפץ – וזאת בסמוך לפתיחת החקירה.

 

בהמשך נמסר מטעמו של ראש הממשלה כי "אחרי החקירה הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד-משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך פסול מסוים. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x