$
בארץ

העסקת בעלי מוגבלויות: לשכת הנשיא ורשות שוק ההון לא עומדות ביעד

הביטוח הלאומי בדק כ-330 גופים ציבוריים ומצא ש-61% מהם עומדים ביעד העסקה של 5% ומעלה של אנשים בעלי מוגבלויות; הכנסת עומדת ביעד באופן מלא

משה גורלי 15:1914.08.18

מה המשותף ללשכת נשיא המדינה ולרשות שוק ההון? שתיהן נמצאו כמי שלא מקיימות את חובת העסקת אנשים בעלי מוגבלויות - כך עולה מרשימה שערך הביטוח הלאומי ומפורסמת היום (ג') על ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים.

 

 

 

מתוך 328 הגופים הציבוריים שנבדקו, 61% עומדים ביעד העסקה של 5% ומעלה של אנשים בעלי מוגבלויות. 22% עומדים ביעד רמה בינונית (3.5%-5%), 14% עומדים ברמה נמוכה (2%-3.5%), ורק 3% לא עומדים ביעד כלל. כאמור, לשכת הנשיא ורשות שוק ההון נמנות על תחתית הטבלה עם ההערה "אי עמידה" ביעדים. גופים נוספים שלא עומדים ביעדים הם המועצות המקומיות קדומים ושוהם, המועצה הדתית בנימין, משרד החינוך - עובדי הוראה במחוז ממלכתי חרדי, גיל עד מרכז גריאטרי ועוד.

עמידה מלאה ביעד נרשמה לכנסת ולמוסד לביטוח לאומי (שפרסם את הנתונים). בנק ישראל, רשות ני"ע, יד ושם, תאגיד השידור, הסוכנות היהודית עיריית תל אביב ושירות בתי הסוהר מקיימים רמה בינונית. "רמה נמוכה" מתקיימת בבית חולים איכילוב ובמוזיאון תל אביב לאמנות.

 

 

 צילום: גדי קבלו

 

התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות קובע כי גופים ציבוריים המעסיקים 100 עובדים לפחות מחויבים להעסיק לפחות 5% אנשים עם מוגבלות משמעותית כהגדרתה בחוק. החוק נועד לסייע בקידום העסקה של אנשים עם מוגבלות אשר נתקלים לא אחת בחסמים ובקושי להשתלב בשוק העבודה, ולפתוח עבורם את דלתות המעסיקים הציבוריים.

 

 

 

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מסר כי "הנתונים אודות מצב הייצוג ההולם בגופים ציבוריים מעידים על שיפור שחל בתחום. מעסיקים מעידים יותר מבעבר על מחויבותם לקידום החוק ומימושו ועל תרומתם החשובה והאמיתית של אנשים עם מוגבלות המועסקים בארגוניהם. אני בטוח כי בשנים הבאות נמשיך ונראה עוד ועוד גופים ציבוריים אשר עומדים ביעד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x