$
בארץ

הנהלת לאומי קארד: "ההכנסות שלנו מלאומי ישתנו לרעה"; הוועד: "שכחו את העובדים"

הוועד ממשיך בסכסוך העבודה שלו ותלה בחברה פוסטר הלועג למנכ"לית בנק לאומי ולמנכ"ל לאומי קארד. סמנכ"ל משאבי האנוש של החברה שלח מכתב לעובדים: "חייבים להתאים הוצאות להכנסות"

רחלי בינדמן 11:4314.08.18

ועד עובדי חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד ממשיך במאמציו לשפר עמדות מול ההנהלה בראשות רון פאינרו, במסגרת סכסוך העבודה שהכריז לאחרונה על רקע המשבר בחידוש ההסכם הקיבוצי וההודעה על מכירת החברה לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס. הוועד תלה פוסטר היתולי שמדמה כרזה של סרט ששמו "שכחו אותי בלאומי קארד" שעליו מתנוססות התמונות של מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח והמנכ"ל פאינרו כשחקנים ראשיים. "מכרו חברה במיליארדים ושכחו את העובדים", נכתב.

 

במקביל, לכלכליסט נודע כי סמנכ"ל משאבי האנוש של החברה גלעד קהת שלח מכתב לעובדים "פונים אליי רבים ושואלים מדוע ההנהלה לא משמיעה את קולה ומשאירה את הבמה רק לתקשורים היומיים של הוועד. הסיבה הפשוטה היא שאנחנו מנסים למנוע התנצחות מעגלית ביננו ולבין הוועד באמצעות מיילים, ומנסים לשמור על אוירה טובה ככל האפשר בתקופה מורכבת זאת".

 

 

 

 

הכרזה ההיתולית שתלה הוועד הכרזה ההיתולית שתלה הוועד

 

עוד נכתב "חלק לא קטן מחברי ההנהלה נמצאים כאן מהקמתה... לאומי קארד היא הבית השני שלנו בדיוק כפי שהיא כך גם עבור עובדים ומנהלים רבים אחרים. אתם מכירים אותנו. אנחנו לא רוצים 'להחליש' או 'לשבור' את העובדים.... צר לי מאוד שהשיח הולך למקומות כאלה".

  

עוד נכתב במכתב: "השנים הקרובות יהיו שנים של שינויים ואתגרים מהותיים עבור החברה. כבר ב- 1.1.19 יורדת העמלה הצולבת וחותכת בעשרות מיליונים את רווחי החברה. בתחילת השנה הבאה אנחנו הופכים להיות מתפעלי הנפקה של בנק לאומי וחלוקת ההכנסות שלנו איתם הולכת להשתנות לרעה ועוד. על מנת לעמוד באתגרים המצפים לנו בשנים הקרובות (שהן השנים עליהן יחול ההסכם הקיבוצי הבא), אנחנו חייבים להתאים את ההוצאות לצפי ההכנסות. אני בטוח שגם הוועד מזדהה עם המטרות הללו".

  

לבסוף כתב כי "אנחנו מאמינים שנגיע להסכם קיבוצי טוב והוגן, אולם הסכם אחראי אשר תואם את הסביבה הפיננסית שלנו בשנים הקרובות".

 

לפני שבועיים חשף כלכליסט כי בכוונת לאומי להעניק לעובדים מענק מכירה בגובה של משכורת ורבע בממוצע, אך העובדים דורשים מצידם מענק בגובה שלוש משכורות לפחות.

 

הוועד, ששכר לאחרונה משרד יחסי ציבור, מסר כי "מאות מעובדי לאומי קארד יפגינו מחר מול משרדי החברה בעקבות אי חתימה על הסכם קיבוצי חדש. עובדי לאומי קארד נמצאים זה כשבועיים בשביתות מדודות ואחראיות, שנועדו לסמן להנהלה כי חשוב שתשב למו"מ כנה ואמיתי על מנת להגיע להסכם קיבוצי חדש, אך הנהלת החברה ממשיכה להתעלם מדרישות העובדים ומנסה לפגוע בעבודה המאורגנת בלאומי קארד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x