שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון: "המאבק שלנו להורדת החוב הוא מחשבה לעתיד"

משה כחלון אמר כי "האחריות שלי כשר האוצר, היא להכין את המדינה גם למשבר. להיכנס למשבר עם חוב של 60% זה הרבה יותר קל מאשר להיכנס אליו עם חוב של 80%"

עמרי מילמן 10:5114.08.18
"הדבר החשוב ביותר, ואני אומר את זה גם כחבר קבינט מדיני ביטחוני, הוא צמיחה במשק. מדינה שלא צומחת היא מדינה שוקעת. צמיחה זה ביטחון, צמיחה זה כסף לתקציב הביטחון, להתעצמות, לחדשנות. יש לנו צמיחה גבוהה, אבל לא מספיק. יש עוד לאן לצמוח יש לנו שאיפה להגיע ל-5%, כרגע אנחנו ב-3.5%, עם עוד דרייב אולי נגיע קצת יותר". כך אמר היום (ג') משה כחלון באירוע "קובעים את שווי המדינה" בבורסה לניירות ערך.

 

 

 

לדברי כחלון, "הצמיחה היא המענה החברתי הכלכלי והביטחוני. כשהצמיחה גבוהה אפשר להגדיל את סל התרופות, להעלות את שר המינימום, האבטלה יורדת לשפל חסר תקדים". לגבי החוב של הממשלה אמר כחלון כי "אנחנו במצב שבו החוב הוא מהנמוכים שידענו. זה מוביל להעלאת הדירוג שמביאה לחיזוק החברות, שמביאה לחיזוק הבורסה וחיזוק הכלכלה. אנחנו עוסקים בזה יום יום. לנו חשוב בסוף שהאזרח יהנה מהתנובה של המשק. ההנפקה שתעשו זו התרומה המינימלית של הכלכלה לאזרחים שלה".

 

 

 

 

כחלון התייחס לדירוג האשראי והחוב של ישראל: "דירוג אשראי זה אחד הדברים החשובים, ואני אומר דירוג אשראי זה הולך יחד עם חוב. כלכלה זה מחזוריות, אין תעודת ביטוח לאף אחד. משברים כלכלכיים היו ויהיו , כרגע מצבנו טוב. כשר אוצר אחראי שלומד מה קורה בעולם ובהיסטוריה הכלכלית, יגיעו משברים, אני מקווה שלא, אבל לצערי הם יגיעו. האחריות שלי כשר האוצר, היא להכין את המדינה גם למשבר, עוד 3-4 שנים לא אהיה שם. אבל להיכנס למשבר עם חוב של 60-59% זה הרבה יותר קל מאשר להיכנס אליו עם חוב של 80%. לכן המאבק שלנו להורדת החוב הוא מחשבה לעתיד". 

 

זאת למרות שדווקא בתקציבים האחרונים, בעוד שהדרגים המקצועיים ובנק ישראל ביקשו לשמור על המתווה היורד של הגירעון, שהיה אמור להגיע כבר ל-2%, כחלון דווקא רצה לשמור אותו על 2.9%.

 

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: יואב דודקביץ

 

כחלון חשף את הערכת השווי שנתן הציבור לישראל, שהתבססה על אלגוריתים של הבנק העולמי. הבנק חישב כי השווי של ישראל הוא 16 טריליון שקל. בשיקלול סקר אמון הציבור, שווי המדינה הגיע ל-17.6 טריליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x