$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מועמד מפתיע חדש למנכ"ל איגוד הבנקים: פרופ' לממשל אסף מידני

ל"כלכליסט" נודע כי רו"ח ניר זיכלינסקי הציע למידני להתמודד על התפקיד לאחר שבבנקים הביעו בו עניין. עוד מועמדים: חברת הכנסת לשעבר רוחמה אברהם ואורן הלמן, סמנכ"ל השיווק והרגולציה בחברת חשמל

רחלי בינדמן 12:0213.08.18

מועמד חדש לתפקיד מנכ"ל איגוד הבנקים: פרופ' אסף מידני, עורך דין, דיקן בית הספר לממשל וחברה בקרייה האקדמית ת"א יפו ומבכירי חוקרי המדיניות, הניהול הציבורי והמשפט הציבורי בישראל.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע, כי מידני קיבל לאחרונה פניה מרו"ח ניר זיכלינסקי, מקורבה של שרי אריסון המכהן בין היתר כדירקטור בקבוצת שיכון ובינוי, והציע לו להתמודד על התפקיד. בקרב הבנקים, בעיקר בין פועלים ללאומי, יש מחלוקות סביב מנכ"ל האיגוד הבא שיחליף את משה פרל שמסיים את תפקידו לאחר 12 שנה, כאשר בין המועמדים חברת הכנסת לשעבר רוחמה אברהם ואורן הלמן, סמנכ"ל השיווק והרגולציה בחברת חשמל.

 

 

פרופ' אסף מידני פרופ' אסף מידני צילום: עמית שטראוס

 

שמו של מידני עלה אגב גם כמועמד לתפקיד נציב שירות המדינה. הוא מכהן היום כיו"ר החברה הממשלתית לתיירות, הזרוע המבצעת הכלל ממשלתית הכפופה למשרד התיירות ועוסקת בישום מדיניות פיתוח התשתיות בתחום התיירות בישראל. בעבר כיהן מידני כחבר הדירקטוריון של חברת עידוד הפועלת כמורשה של הסוכנות היהודית לארץ ישראל שהעניקה הלוואות לעולים. מידני גם שימש יועץ לוועדת נשיא המדינה לבחינת מבנה הממשל (2005) ויועץ הועדה לעניין מינוי וכהונה של משרות בכירות לקידום מדיניות בשירות המדינה וחבר הצוות האקדמי המייעץ מטעם נציבות שירות המדינה למיסוד והסדרה של שיתוף גורמי אקדמה בממשל.

 

מידני גם ייעץ לישראל זינגר לקראת הבחירות לראשות עיריית רמת גן בהם ניצח את כרמל שאמה-הכהן. מדיני מופיע כמומחה בפני ועדות הכנסת בנושאי ממשל ומנהל ציבורי כך שהוא מכיר מקרוב את עבודת הכנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x