שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חוקרים בנציבות שירות המדינה נחקרו בחשד לדיווחים כוזבים

שני חוקרים באגף המשמעת נחקרו באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים. אחד מהם הגיש תביעה נגד הנציבות: "התנהלות בריונית ופוגענית נגדי"

אדריאן פילוט וצבי זרחיה 08:0413.08.18

שני חוקרים באגף חקירות משמעת של נציבות שירות המדינה נחקרו על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בחשד למסירת דיווחים כוזבים במשך שנים, כך נודע ל"כלכליסט". פירוט החשדות אסור בפרסום, אך שני החשודים כופרים בהם וטוענים כי מדובר בתיק ש"נתפר" על ידי מנהל האגף, נתנאל לויט.

 

 

החקירה נגד השניים נפתחה לאחר שמ"מ נציב שירות המדינה, אהוד פראוור, פנה לפרקליטות שהפעילה את מח"ש. המחלקה השייכת למשרד המשפטים נבחרה למשימה משום שחוקרי הנציבות אינם מוסמכים לחקור את חבריהם.

 

בנציבות רואים בחומרה את החשדות נגד השניים, בעיקר בשל תפקידם באכיפת המשמעת על עובדי מדינה אחרים. "זו עמדה שמחייבת רף מחמיר", סיכם הגורם. השניים נחקרו באזהרה, ובנציבות שוקלים להשעות אותם.

 

 

 אהוד פראוור, מ"מ נציב שירות המדינה אהוד פראוור, מ"מ נציב שירות המדינה צילום: צילום מסך יו טיוב

 

אחד החשודים, שעובד בנציבות 20 שנה לאחר שהיה חוקר שב"כ, ואמור לפרוש בשנה הבאה לפנסיה, הגיש אתמול תביעה נגד הנציבות ונגד לויט באמצעות עו"ד אילה הוניגמן, שכיהנה עד לאחרונה כסגנית מנהלת האגף. התביעה דורשת פיצוי של 350 אלף שקלים בשל "התנהלות בריונית ומתעמרת כנגד התובע, באופן המנוגד לדין".

 

לפי התביעה, בסוף יולי זימן לויט את העובד לחקירה משמעתית בו ביום. בשל מצבו בריאותו של העובד, החקירה נדחתה ל־7 באוגוסט. יום לפני כן, הורה לויט לאסוף את חפצי התובע מחדרו ולהחליף את המנעולים בחדרו ובכניסה לאגף.

 

"(לויט) סילק את החוקר ממקום עבודתו ללא כל עילה, ללא כל הליך סדור, ללא שימוע ולפני שמסר את גרסתו", טוען העובד החשוד בתביעתו. עוד נכתב, כי בחקירה עצמה הוא "נוכח לדעת במהרה שמדובר בחקירה מופרכת".

 

הוניגמן מסרה כי "מדובר בהתנהלות חמורה וחסרת תקדים של ראש האגף כנגד שני חוקרים מקצועיים". מנציבות שירות המדינה נמסר: "הגשת התביעה לבית הדין לעבודה בשלב זה אומרת דרשני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x