$
בארץ

כך נראות עבודות הרכבת הקלה בת"א בעיני הפועלים הסינים

באפליקציית הסרטונים הקצרים הסינית Douyin תמצאו ריקודים וקטעי בישול אבל גם קליפים שצילם פועל סיני בחפירות הרכבת הקלה בתל אביב ומציגות את העבודות מזווית לא שגרתית

אופיר דור, בייג'ינג 15:4712.08.18

 

 

אפליקציית הסרטונים הקצרים הסינית דואו-אין (Douyin) הושקה רק בספטמבר 2016 אך מאז הפכה ללהיט ענק בסין עם יותר מ-500 מיליון משתמשים חודשיים פעילים. מחוץ לסין האפליקציה נקראת Tik Tok.

 

המשתמשים בדואו-אין מצלמים את עצמם רוקדים, שרים ומבשלים או פשוט מתעדים מקומות מגניבים שהם מגיעים אליהם, והכל בקליפים של 15 שניות. סוד הקסם של האפליקציה טמון ביכולת של הצופה לדלג בין הסרטונים על ידי דפדוף מהיר, וגם בקליפים הקצרים והממכרים שהצלמים מוסיפים להם סוגים שונים של מוזיקת רקע.

 

כל מקום שמככב בדואו-אין הופך מיד לאתר תיירות פופולארי והאפליקציה כבר יצרה לא מעט כוכבי רשת סינים חדשים.

 

גם אני התמכרתי, ובעיקר לפני השינה אני תופס את עצמי מבלה לא מעט זמן מול הסרטונים. בין הריקודים והשירים גיליתי במקרה גם סרטונים שצולמו מתחת ומעל האדמה בעבודות הרכבת הקלה בתל אביב. הצלם הוא סיני ממחוז סצ‘ואן בדרום-מערב המדינה שעובד בפרויקט הרכבת הקלה. באפליקציה הוא מכנה את עצמו ”חוקר המרחב התת-קרקעי“.

 

עבודות הרכבת הקלה בת"א מתוך סרטון באפליקציית דואו-אין עבודות הרכבת הקלה בת"א מתוך סרטון באפליקציית דואו-אין צילום: צילום מסך

 

בדרך כלל אנחנו שומעים על פועלי הבנייה הסינים העובדים בישראל רק בהקשרים שליליים, כאשר מתרחשת תאונת עבודה כלשהי. אולם הסרטונים הקצרים הללו מספקים הצצה קלה לחיים של אותם הפועלים בישראל כולל הגילוי המפתיע שגם הם אוכלים בורקס וגביניות. מעבר לכך הסרטונים מציגים צד לא מוכר של עבודות הרכבת התחתית, שמתגלות ככאלה שכוללות הרבה פחות מיכון ומכשור מתקדם והרבה יותר עבודת כפיים רטובה וקשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x