$
בארץ

לראשונה: 5,000 מאבטחי מוסדות החינוך יקבלו שכר בחגים

זאת החל משנת הלימודים הקרובה; עלות המהלך היא 40 מיליון שקל והוא יבטיח לראשונה למאבטחים שכר קבוע יציבות תעסוקתית במשך כל השנה

שחר אילן 20:0409.08.18

5,000 מאבטחי מוסדות החינוך יקבלו החל משנת הלימודים הקרובה שכר גם בחופשות החגים ויועסקו במהלך כל השנה. זאת בעקבות הסכמות שאליהן הגיעו שר האוצר משה כחלון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שמתקצב את המאבטחים, ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. עלות המהלך היא 40 מיליון שקל והוא יבטיח לראשונה למאבטחים שכר קבוע יציבות תעסוקתית במשך כל השנה.

 

 

 

מדובר בשלב נוסף ביישום הסכם ניסנקורן-כחלון מיולי 2015 לשיפור תנאי עובדי הקבלן, לפיו מאבטחים המוצבים במוסדות חינוך יועסקו ברציפות לאורך 12 חודשים בשנה. בפעימה הראשונה החלה המדינה בקיץ 2016 להעסיק את המאבטחים גם ביולי ובאוגוסט אבל לא בחגים. העובדה שלא קיבלו שכר בחגים פגעה בהכנסתם בצורה ניכרת דווקא בתקופות שבהן ההוצאות גדולות במיוחד.

 

בנוסף שכר המאבטחים ביולי ובאוגוסט מחושב לפי ממוצע השכר בעשרת החודשים של שנת הלימודים. בגלל שלא קיבלו שכר בחגים, השכר בקיץ היה נמוך משמעותית מהשכר החודשי הרגיל. כתוצאה מהתשלום בחגים הם יקבלו גם בקיץ את שכרם הקבוע.

 

 

 

יו"ר מטה המאבק למען עובדי הקבלן, אלכס טנצר, אמר ש"המאבק שניהלנו של שביתית והפגנות הצליח. זה אומר שכל עובדי הקבלן צריכים לשבות ולהפגין כמו שעשינו בתחילת שנת הלימודים ב-2016".

 

טנצר ציין ש"אם המאבטחים לא היו מקבלים שכר עבור החגים בספטמבר הם היו מקבלים שכר עבור עשרה ימים, כלומר שליש משכרם הרגיל". לדבריו, "כל 600 אלף עובדי הקבלן צריכים לקבל שכר בחגים. אסור שיהיו רעבים בחג".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x