שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נכים חוסמים כבישים בנתב"ג בדרישה להעלות את קצבתם לשכר מינימום

פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים לסירוגין את כבישי הכניסה והיציאה לטרמינל 3. הם מתנגדים למתווה שהושג עמם. המהלך מפלג את ארגוני הנכים. יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" מגנה: "איבדו כל רסן"

שחר אילן 17:3907.08.18
פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים לסירוגין את כבישי הכניסה והיציאה לטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון בשעה זו (ג'). זאת, בדרישה להעלות את קצבת הנכים לשווי שכר מינימום, כלומר 5,300 שקל. חברי הארגון מתנגדים למתווה העלאת הקצבאות של הממשלה ל-3,700 שקל.

 

בחודשים האחרונים חסמו פעילי הארגון את נתיבי איילון, כביש החוף והרכבת. פעיל "הנכים הופכים לפנתרים" אייל כהן אמר כי "היום הגענו לנתב"ג להפגין כוח ונוכחות ולהראות למובילי העם כי הנכים לא שקופים". חסימת נתב"ג כוונה לתקופת הנסיעות העמוסה ביותר בשנה, כדי למקסם את תשומת הלב הציבורית. כהן אמר ש"בפעם הבאה נקצין יותר ויותר את המאבק. דרישתנו כבעבר - קצבת נכות בגובה שכר המינימום".

הפגנת "הנכים הופכים לפנתרים" בנתב"ג הפגנת "הנכים הופכים לפנתרים" בנתב"ג צילום: דוברות "הנכים הופכים לפנתרים"

 

פעולות המחאה המקצינות מפלגות את ארגוני הנכים. יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן אמר ש"מדובר בקבוצה קטנה של אנשים שאיבדה כל רסן. אין ספק כי קצבת הנכות חייבת להיות בגובה שכר המינימום, אך הדרך של פגיעה בציבור וסיכון חיי אדם היא שגויה. לכל מאבק חברתי יש דדליין, הגבול שבו אמפתיה הופכת לאנטיפתיה, ואת הגבול הזה אסור לחצות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x