$
בארץ

ממחר: האחיות ישבתו ללא הגבלת זמן במחאה על גילויי האלימות

הסתדרות האחיות הכריזה על שביתה ללא הגבלת זמן לנוכח מה שהגדירה "אוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול באלימות הקשה במערכת הבריאות ואי ישום המלצות הוועדה למיגור האלימות"

רותם אליזרע, ynet 08:5906.08.18
האחיות יחלו מחר (יום ג') בבוקר בשביתה כוללת ללא הגבלת זמן בבתי החולים ובקהילה. הן מוחות על מה שהגדירו כ"אוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול באלימות הקשה במערכת הבריאות ואי ישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות שהתקבלו כבר לפני כתשעה חודשים".

 

"האחיות והאחים במדינת ישראל החליטו כי דמם אינו הפקר", אמרה אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. "לכן הכרזנו הבוקר על שביתה כוללת. עד שלא
יבוצעו פעולות אופרטיביות לאלתר לפתרון העומסים הבלתי נסבלים ולהגנה על הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות - האחיות האחים לא ירפו במאבקם".

 

כהן אמר עוד כי "לא יכול להיות שאחות תצא לעבודה לטפל בחולים ותסיים בחדר מיון. לא ייתכן כי ממשלת ישראל תעמוד כצופה מן הצד בעת שמערכת הבריאות הופכת לזירת מלחמה - והאחיות, הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות משמשים כשק חבטות. לא ייתכן שאחות תיאבק על חייה בטיפול נמרץ בין חיים למוות ושרי הממשלה יאלמו דום".

 

חדר מיון בבית חולים (ארכיון) חדר מיון בבית חולים (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר כי הוא תומך בהכרזת הסתדרות האחיות על פתיחה בשביתה כוללת מחר, במחאה על האלימות במערכת הבריאות. מטעמו נמסר כי "אסור להשלים עם נגע האלימות במערכת הבריאות. המדינה לא יכולה להמשיך לעמוד מנגד, בשעה שצוותי הסיעוד והרפואה, שמקדישים לילות כימים להצלת חיים, מותקפים מדי יום במקום עבודתם.

 

 

בחודשים האחרונים התרבו מעשי האלימות כלפי הצוותים הרפואיים במוסדות הבריאות. המקרה הקשה ביותר התרחש בחודש שעבר בבית החולים שמואל הרופא בבאר יעקב. אוסקר באחיט, בן 31 מאריתריאה, דקר את האחות רחל קובו ופצע אותה קשה.

 

 

חקירת המשטרה העלתה כי באחיט, שבעבר אושפז בבית החולים, הגיע למוסד הרפואי כשברשותו סכין גדולה. לפי המשטרה, הוא עבר דרך השומרים בכניסה ולא ציית להוראתם לעצור.

 

 

האזרח הזר נכנס לביתן המחלקה שבה היה מאושפז, נתקבל במאבטח ושלף לעברו סכין. בתגובה עזב המאבטח את המקום בריצה, ואז באחיט ניגש לאחות קובו שעמדה בסמוך ודקר אותה. לאחר מכן שב המאבטח למקום, שלף את אקדחו, ירה לעבר באחיט ולא פגע בו. צוות רפואי ומאבטחים השתלטו על הדוקר עד להגעת השוטרים למקום.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x