שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בשיא תקופת הטיסות, הנכים מאיימים: נשבית מחרתיים את נתב"ג

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" דוחה את מתווה העלאת הקצבאות עליו החליטה הממשלה שמגדיל אותן במספר פעימות מדורגות ל-3,700 שקל ודורש להשוות את הקצבאות לשכר המינימום - 5,300 שקל

שחר אילן 10:2505.08.18

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" מאיים להשבית את נמל התעופה בן גוריון מחרתיים (ג') ב-16:00. זאת, בשיא תקופת הטיסות לחופשות של הקיץ.

 

 

 

הארגון קרא לחבריו וכן לחבר ארגוני נכים נוספים להגיע במועד זה לנקודת המפגש באולם קבלת הפנים בנתב"ג. הם הודיעו "שההפגנה תגרום לשיבושים ואף לשיתוק השדה לזמן בלתי מוגבל כצעד מחאה ועלית מדרגה".

 

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" דוחה את מתווה העלאת הקצבאות עליו החליטה הממשלה שמגדיל אותן במספר פעימות מדורגות ל-3,700 שקל. הארגון ודורש להשוות את הקצבאות לשכר המינימום, כלומר 5,300 שקל. בחודשים האחרונים חסמו פעיליו את נתיבי איילון כבש החוף והרכבת.

 

 

אחת מהפגנות הנכים (ארכיון) אחת מהפגנות הנכים (ארכיון) צילום: עופר צור

 

אייל כהן מפעילי "הנכים הופכים לפנתרים" אומר שכל עוד ראש הממשלה ושר האוצר יתעלמו מבקשת הנכים לשבת ולהסדיר את בעיית

קצבאות הנכים המאבק יוחרף ואף יוקצן". לטענתו, "החוק שהעבירה הממשלה לא הוסכם עם מובילי מחאת הנכים והיה חד צדדי".

 

דובר "הנכים הופכים לפנתרים", נאור לביא: "אין פשרות בעניין קצבאות הנכים. דרשנו בעבר ואנחנו דורשים גם היום קצבאות בגובה שכר המינימום. זה כסף של הנכים לא של הממשלה ולא של הכנסת. אנחנו מחריפים את המאבק וחבל שהציבור הישראלי יסבול מאופן המחאה".

 

 

 

 

יצוין שרבים ממנהיגי הנכים רואים בחוק פשרה סבירה והישג גדול. יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן אף גינה את חסימת הרכבת בטענה שהיא מסכנת חיים. ההודעה מראש על הפעילות יוצרת אם כן מבחן כוח ל"נכים הופכים לפנתרים" סביב השאלה כמה תומכים הוא מסוגל לגייס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x