$
בארץ

יולי אדלשטיין : "אני רואה את אי הופעתה של סלינגר בחומרה רבה"

יו"ר הכנסת בעקבות סירובה של הממונה על רשות שוק ההון להופיע בפני ועדת הטייונים: "נציגי הממשלה ממשיכים להתייחס אל הכנסת כל אסקופה נרדסת"

צבי זרחיה 15:0401.08.18

"נציגי הממשלה ממשיכים להפטיר דאשתקד ולהתייחס אל הכנסת כל אסקופה נרדסת. מפאת כבודם של אזרחי ישראל לא נוכל לתת לכך יד" - כך קובע יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) במכתב ששיגר היום (ד') אל יו"ר ועדת החקירה הפרלמטרית למתן אשראי ללווים גדולים ("ועדת הטייקונים") ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ולחברי הועדה.

 

כבל והח"כים פנו אל אדלשטיין אתמול בעקבות סירובה של הממונה על רשות שוק ההון באוצר דורית סלינגדר לבוא לישיבתה של ועדת החקירה לאחר שסירבה לשבת ליד שלחן שהוצב במרכז אולם הישיבות.

 

אדלשטיין קבע כי "אני רואה את האירוע בחומרה רבה, לא רק מפני שכבוד הוועדה חשוב בעיניך, ולא רק מפני שכבוד הכנסת חשוב בעיני אלא מפני שכבוד אזרחי ישראל חשוב בעיני. הם אלו שהטילו עלינו את האחריות לעסוק בענייניהם, הם אלו שמצפים מאיתנו לדון בכל נושא ציבורי בדייקנות ובאחריות".

 

הוא הוסיף כי "החלטתה של סלינגר שלא להתייצב בפני הועדה אינה עומדת לבדה, היא האחרונה בשורה של אישים ונושאי משאות בכירות כזוטרות שזומנו להתייצב בפני ועדות הכנסת אך השיבו את פניהן ריקם. לצערי עולה החשד שבעוד הכנסת עושה כל מאמץ לשפר את תפקודה ולחזק את מעמדה". 

 

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין צילום: אלכס קולומויסקי

 

אדלשטיין מסר כי הוא מתכוון "לדון במקרה של סלינגר ובהשלכות הנילוות לו במסגרת הועדה המיוחדת שהקים, שתפקידה לעסוק בעניינים שבהם חלה הפרה של חובת ההתייצבות בפני ועדות הכנסת. אני מקווה שבכך יבוא קץ לתופעה הפסולה הזו, ועבודתה של הכנסת תוכל לשוב למסלולה התקין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x