$
בארץ

הח"כים תובעים את עלבונם: דורשים מיו"ר הכנסת "לנקוט באמצעים החמורים ביותר נגד סלינגר"

אחרי שהממונה על שוק ההון לא הגיעה לוועדת החקירה למתן האשראי לטייקונים מחשש ללינץ' תקשורתי, פנו חברי הוועדה ליו"ר הכנסת בדרישה להטיל עליה סנקציות - מאיסור על כניסה למשכן ועד קובלנה משמעתית

צבי זרחיה 20:0531.07.18

חברי ועדת החקירה למתן אשראי לטייקונים דורשים מיו"ר הכנסת "לנקוט באמצעים החמורים ביותר" נגד הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון דורית סלינגר - זאת, לאחר שלא הופיעה במפתיע לדיון הוועדה הבוקר מחשש שייעשה לה לינץ' תקשורתי.

 

כל חברי הוועדה בראשות היו"ר איתן כבל שהשתתפו היום בישיבה, ובהם - ח"כ יואב קיש, ח"כ איילת נחמיאס ורבין, ח"כ דב חנין, ח"כ רועי פולקמן, ח"כ רוברט אילטוב וח"כ עיסאווי פריג' - דורשים מהיועמ"ש לממשלה להבהיר לסלינגר את חובותיה כעובדת מדינה ולהנחות אותה להתנצל בפני הוועדה ולתאם באופן מיידי מועד נוסף להופעתה. מיו"ר הכנסת דרשו להפעיל את הנוהל בעניין הפרת חובת התייצבות בפני ועדות הכנסת ולנקוט באמצעים החמורים ביותר, "על מנת להבטיח מניעת הישנות של התנהגות מבישה כזאת בעתיד".

 

הכיסא הריק של סלינגר בדיון הוועדה, הבוקר הכיסא הריק של סלינגר בדיון הוועדה, הבוקר צילום: רשות שוק ההון

 

בין הסנקציות שעלולות להיות מוטלות על סלינגר, על פי הנוהל שעשוי להפעיל יו"ר הכנסת: איסור כניסה לכנסת, אי הכללת נושאים שהיא מבקשת לקדם לסדר היום של הכנסת או של ועדה מוועדותיה, ואפשרות להגשת קובלנה משמעתית נגדה.

 

הח"כים אמרו כי "בהתנהגות מבישה זו, ביזתה סלינגר, לא רק את הוועדה, אלא את הכנסת כולה, זאת נוכח נציגים רבים של כלי תקשורת שונים והציבור שצפה באירוע שהועבר בשידור ישיר".

 

חברי הוועדה טוענים כי "התנהגותה של סלינגר כעובדת מדינה בכירה עלולה להשפיע על עובדי מדינה אחרים המוזמנים לישיבות של ועדות הכנסת, ולא פחות מכך, על גופים אחרים המוזמנים לועדות, אף שלא חלה עליהם חובת התייצבות".

 

כבל ציין כי שסלינגר קיבלה את החלטה שלא להופיע בוועדה למרות שבשיחה עם אנשי צוותה מחוץ לחדר הוועדה נמסר לה שהוא מוכן שאחד מסגניה יישב לידה, ובנוסף אין מניעה שהיא תתכתב וימסרו לה פתקים במהלך העדות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x