$
רכב

בעלי רכב דיזל כבד זכאים למענק גריטה בסך של עד 22 אלף שקל

בתוך כך המשרד להגנת הסביבה מזכיר כי ב-1 בנובמבר תיכנס תקנה חדשה על פיה בעלי משאיות כבדות, אוטובוסים ומיניבוסים, עם מנוע דיזל לא יוכלו לחדש את רישיון הרכב אלא אם יתקינו מסנן לצמצום זיהום האוויר. המשרד מציע מענק של עד 100% מעלות התקנת המסנן

אמיתי גזית 16:5031.07.18

המשרד להגנת הסביבה השיק היום קמפיין חדש בו הוא מציע לבעלי רכבי דיזל כבדים מענקים בסכום של עד 22 אלף שקל בתמורה להסכמתם לגריטת הרכב. לצד הגזר המשרד מזכיר כי יש גם מקל בדמות תקנה שתיכנס לתוקף ב-1 בנובמבר השנה על פיה בעלי משאיות כבדות, אוטובוסים ומיניבוסים, עם מנוע דיזל לא יוכלו לחדש את רישיון הרכב אלא אם יתקינו מסנן לצמצום זיהום האוויר. המשרד מציע מענק של עד 100% מעלות התקנת המסנן.

 

גריטה של רכבי דיזל כבדים גריטה של רכבי דיזל כבדים צילום: שאטרסטוק

 

כמו כן, החל מנובמבר במהלך הטסט השנתי יסומנו כלי רכב מזהמים במדבקה ייעודית. רשויות מקומיות ישתמשו בסימון זה כדי להגביל תנועת כלי רכב מזהמים בשטחן.

על פי המשרד להגנת הסביבה רכבי דיזל אחראים על כ-80% מזיהום האוויר מכלי רכב, אף שרק 20% מהקילומטראז' הכולל מבוצע על-ידם. מרבית הזיהום הוא מרכבי דיזל ישנים שאינם מצויידים במערכות להפחתת זיהום אוויר.

 

המשרד השיק אתר אינטרנט ייעודי בו אפשר לבדוק האם הרכב מוגדר מזהם, והאם הוא זכאי למענק גריטה.

 

קבלת מענק גריטה מותנית שהרכב מוגדר כרכב כבד ישן; רישיון הרכב היה בתוקף לפחות שנה עד למועד הגריטה; הרכב נקי משעבוד או עיקול; הרכב הגיע לאתר הגריטה במצב שמיש ועם כל חלקיו.

 

אלה סכומי המענק עלי סוג הרכב ומשקלו:

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x