$
בארץ

בעקבות מכירת לאומי קארד: העובדים הכריזו על שביתה ביום רביעי הקרוב

מכירת השליטה בחברת כרטיסי האשראי לקרן ורבורג פינקוס מעוררת חששות של העובדים בנוגע לעתידם. הפגישה בין הוועד להנהלה היום הסתיימה בפיצוץ

רחלי בינדמן 20:5630.07.18

1,400 עובדי לאומי קארד החליטו להשבית את שמחת עסקת מכירת השליטה בחברה לידי קרן ההשקעות ורבורג פינקוס והכריזו הערב (ב') על שביתה בחברה החל מיום ד' הקרוב.

 

סכסוך העבודה הוכרז בעקבות מחלוקות שהתגלעו סביב חידוש ההסכם הקיבוצי וחששות העובדים הנוגעות לעתידם בעקבות המכירה. היום התקיימה פגישה בין נציגי ועד העובדים לבין סמנכ"ל הכספים וסמנכ"ל משאבי האנוש של החברה. הפגישה לא הובילה להסכמות והסתיימה בפיצוץ.

 

העובדים נעזרים בשירותיו של פרופ' ירון זליכה, שמייעץ ללא מעט ועדים במשק ואף סייע בשנת 2017 לוועד עובדי לאומי לקבל מענק נאה של 27 מיליון שקל בעקבות מכירת חברת ויזה אירופה על ידי לאומי תמורת 378 מיליון שקל.

 

 

לאומי קארד לאומי קארד צילום: שאטרסטוק

 

במקרה הנוכחי מדובר בעסקה גדולה בהרבה: 2.5 מיליארד שקל. זליכה ייצג את העובדים במו"מ מול ההנהלה וגם ידבר עם נציגי הקרן במטרה להגיע להסכמות לגבי גורל העובדים בעתיד.

 

ועד העובדים הפיץ הערב כרזות לעובדים ובהן נכתב: "איך אמר מנכ"ל החברה רון פאינרו? עשינו היסטוריה. אכן עשינו היסטוריה. לאומי קארד נמכרת 30% מעל השווי שלה כי היא שווה! רק בזכות עובדיה המסורים והנאמנים, הגיעה לאומי קארד לאן שהגיעה".

 

מלאומי קארד נמסר: "אנחנו מקווים שנגיע להסכמות לשביעות רצון הצדדים כדי לשמור על רווחת העובדים ויציבות החברה".

 

מורבורג פינקוס נמסר: "התקבלה בקשה לקיום פגישה, אולם הקרן מנועה מלעשות כן, שכן טרם קיבלה היתר שליטה בלאומי קארד, ובכל מקרה, המו"מ עם העובדים מתנהל אך ורק באמצעות הנהלת החברה".

 

 

אחת מהכרזות שהפיץ ועד עובדי לאומי קארד היום אחת מהכרזות שהפיץ ועד עובדי לאומי קארד היום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x