$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

לפני הפיצוץ במו"מ: הצעה למענק מכירה של משכורת ורבע לעובדי לאומי קארד

בוועד העובדים דרשו מענק של שלוש משכורות לפחות, ולאחר שהשיחות עם ההנהלה הגיעו לפיצוץ הכריזו אמש על שביתה החל מיום רביעי הקרוב

רחלי בינדמן 07:0331.07.18

בנק לאומי מתכנן להקצות 25 מיליון שקל מהסכום שיקבל עבור מכירת לאומי קארד לעובדי חברת כרטיסי האשראי - כך נודע ל"כלכליסט".

 

ביום שבת נחתמה באופן סופי העסקה למכירת לאומי קארד לקרן ורבורג פינקוס האמריקאית. הקרן תשלם 2.5‑2.7 מיליארד שקל תמורת החברה, שווי הגבוה בכ־30% מהונה העצמי.

 

בלאומי קארד, שאותה מנהל המנכ"ל רון פאינרו, יש 1,400 עובדים. המענק יחולק רק בין 1,200 העובדים שאינם חברי הנהלה. מדובר בבונוס של כ־20 אלף שקל לעובד, בערך משכורת ממוצעת ורבע. ככל הידוע, העובדים מצפים למענק של שלוש משכורות לפחות. חברי ההנהלה צפויים לקבל מענק נפרד, שגובהו עדיין לא ידוע.

 

 

 

סמוך לפרסום על חתימת העסקה בין בנק לאומי לורבורג פינקוס, ועד העובדים של לאומי קארד הודיע על כוונתו להשבית את החברה החל באוגוסט במחאה על התמהמהות ההנהלה בחתימה על הסכם קיבוצי חדש. בוועד חוששים כי העסקה תגרום להנהלת החברה לסגת מהתחייבות עבר למתן זכויות לעובדים. אמש, לאחר שהתפוצץ המו"מ בין הוועד להנהלת החברה, הכריז הוועד על השבתת החברה החל מיום ד' הקרוב.

  

 

 

 

כמו כן, העובדים הודיעו כי לא יתנו לעסקה לצאת לפועל בלי שיהנו מפירותיה באמצעות מענק מכירה.

 

החשש הגדול ביותר בקרב העובדים הוא מפני התוכניות הצפויות של ורבורג פינקוס, שבאופן טבעי תרצה להוביל תהליכי התייעלות בחברה, במטרה להשביחה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x