שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הממשלה אישרה את סגירת תחנת הכוח הפחמית בחדרה תוך 4 שנים

המהלך הוא חלק מהרפורמה במשק החשמל, בו יוחלף הפחם בגז טבעי. ההחלטה מחייבת בין היתר חיבור של מאגרי הגז הטבעי לווייתן וכריש-תנין למערכת ההולכה הארצית, נוסף לחיבור היחיד של מאגר תמר כיום

עמרי מילמן 16:1729.07.18

הממשלה אישרה היום (א') את הצעתו של השר שטייניץ לסגירת יחידות 4-1 לייצור החשמל באמצעות פחם בתחנת הכוח "אורות רבין" בחדרה עד יוני 2022 כחלק מהרפורמה במשק החשמל.

 

ההחלטה קובעת כי סגירת תחנת הכוח הפחמית תחויב בקיומם של שני תנאים. הראשון הוא קיום יתירות באספקת גז טבעי למשק בישראל, באמצעות חיבורם של שלושה מאגרי גז טבעי למערכת ההולכה הארצית של הגז הטבעי בתשתית נפרדת. זאת משום שהיום רק מאגר תמר מחובר, כאשר מאגר לווייתן אמור להתחבר בסוף 2019 ומאגר כריש-תנין בסוף 2020.

 

תחנת הכוח בחדרה. "הפחם מזהם את האוויר שאנו נושמים בערך פי 30 מאשר הגז הטבעי" תחנת הכוח בחדרה. "הפחם מזהם את האוויר שאנו נושמים בערך פי 30 מאשר הגז הטבעי" צילום: עמית שעל

 

התנאי השני הוא כי תחילת הפעלה של מחזור משולב (מחז"מ) ראשון, בהספק של כ-600 מגה ואט, שיוקם על ידי ידי חברה בת של חברת החשמל עד יוני 2022.

 

השר שטייניץ: "הממשלה אישרה היום את תוכניתי לסגירת התחנה הפחמית בחדרה והחלפת הפחם בגז טבעי כחול-לבן. הפחם מזהם את האוויר שאנו נושמים בערך פי 30 מאשר הגז הטבעי, ותחנת הכוח הפחמית בחדרה היא תחנת הכוח המזהמת ביותר במדינת ישראל מזה עשרות שנים. אנו יוצאים לדרך חדשה, ותושבי נתניה, חדרה, אור עקיבא, פרדס חנה והסביבה יזכו סוף סוף לנשום אוויר צלול, בריא ונקי יותר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x